Уже 40 років я працюю в університеті: директор бібліотеки Світлана Бакуменко відзначає ювілей

Уже 40 років я працюю в університеті: директор бібліотеки Світлана Бакуменко відзначає ювілей

Сьогодні, 23 січня, свій ювілей відзначає директор бібліотеки Луцького НТУ Світлана Степанівна Бакуменко. На свій День народження, 40 років тому, вона влаштувалася бібліотекарем в університеті і нині відзначає подвійний ювілей.

- Чому вирішили обрати професійний шлях бібліотекаря?

- Я дуже любила читати, відвідувала бібліотеки і мені подобається тамтешня атмосфера. Від любові до читання і пізнання нового я прийшла до цієї професії.

- Як розпочалася ваша кар'єра у Луцькому НТУ?

- Спочатку я навчалася у училищі культури міста Луцька, а потім у Рівненському державному гуманітарному університеті. У 1981 році, саме на свій День народження, я прийшла на посаду бібліотекаря у Луцький НТУ. За цей час пройшла усі щаблі бібліотеки: від посади бібліотекаря, старшого бібліотекаря, начальника відділу аж до директора. Очолила нашу бібліотеку у 2008 році.

- За стільки років роботи у Луцькому НТУ ви уже можете порівняти, якою бібліотека була і як трансформувалася донині. У чому полягають найбільші зміни?

- Зараз ми використовуємо новітні технології в роботі бібліотеки, раніше вона мала традиційні види діяльності, здебільшого з обслуговування користувачів. А от тепер ми пов’язані більше з автоматизацією бібліотечних процесів. Маємо електронний каталог, ведемо роботу з викладачами щодо наукових баз даних, відслідковуємо публікаційну активність науково-педагогічного складу. У роботу нашої бібліотеки активно впроваджуються новітні технології.

- Новітні технології передбачають і постійне вдосконалення працівників бібліотеки. Яким чином встигаєте за сучасними тенденціями?

- Ми постійно відвідуємо конференції, беремо активну участь у тематичних вебінарах, підвищуємо кваліфікацію.

- Чи цікавиться бібліотекою сучасна молодь?

- Теперішня молодь дуже любить читати. Нам надзвичайно приємно, що вони звертаються і цікавляться мотиваційною літературою, беруть не лише навчальні підручники, але й прагнуть пізнавати історію успішних людей і це їх мотивує для власних досягнень.

Ректорат та колектив Луцького НТУ щиро вітає Світлану Степанівну із подвійним святом – власною ювілейною датою та річницею діяльності у нашому університеті. Щиро зичимо міцного здоров’я, злагоди і добробуту у родині, дружньої атмосфери в колективі і невичерпного натхнення до улюбленої справи та здійснення усіх намічених планів та мрій!