ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ПОЛЬЩІ У ЛУЦЬКОМУ НТУ

ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ПОЛЬЩІ У ЛУЦЬКОМУ НТУ

Напередодні офіційного святкування Дня незалежності Республіки Польща, 10 листопада у Луцькому НТУ відзначили надзвичайно цікаву та непересічну подію – День Польщі у нашому університеті.

У вітальному слові очільник вузу Петро Савчук, висловивши слова вітань, акцентував увагу присутніх на тому, що минув один рік із дня втілення ініціативи відкриття клубу «Європа» у нашому виші у життя, що дозволила розширити межі співпраці Луцького НТУ із польськими партнерами в галузі освіти, свідченням якої є численні результати, які у прийдешньому приноситимуть користь для наших країн.

 

Завітали на гостину й вельмишановні гості.

Віце-консул Республіки Польща у нашому місті Матеуш Натковскі у своїй вітальній промові, окресливши перспективи подальшої співпраці між нашими країнами, подякував за запрошення та організоване свято.

 

Усі присутні на дійстві мали можливість ознайомитись із історичними подіями минувшини, дізнатися про витоки свята, які, до слова, починаються з маленького Волинського села Костюхнівка Маневицького району.

Музичною окрасою свята стали пісні «Гей, соколи», «Врушка» та «Рок-н-рол» у виконанні ансамблю пісні і танцю «Волинські соловейки» Товариства польської культури імені Тадеуша Костюшка, незмінними художніми керівниками якого є артисти культури – Антоніна Антонова та Пьотр Мілгородський.

 

 Студентська рада нашого університету цікаво та вдало у своєму відео презентувала усім присутнім думки про сусідню країну, які висловили представники університетської спільноти.

Свої творчі доробки представили учні Луцької гімназії №4 імені Модеста Левицького: Світлана Борисюк та Світлана Муха і студенти нашого вузу: Захарій Лєпєй та Анастасія Морозович, продекламувавши поезію польською мовою.

Голова правління громадської організації «Мережа освітніх консультантів» Лідія Чернечук-Смик, ознайомивши усіх із програмою «Studу in Poland», зосередила увагу присутніх на невідомих донині можливостях навчання у Польщі. Вона наголосила, що повага до країни-сусіда – це, передусім, повага до себе.

 

Гості із Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, які щомісячно організовують роботу польського клубу, розповіли про його діяльність та здобутки.

 

 

У заключному слові натхненниця та організатор дійства, керівник клубу «Європа» нашого вишу Олена Ковальчук, висловивши слова вдячності усім, хто долучився своєю участю та присутністю до свята, запросила до слова представників громадської організації «Волинський Клуб Автомобільний», які розповіли про історію створення клубу та його сучасну діяльність.

 

Варто зазначити, що завдяки конструктивній співпраці нашого університету із Університетом економіки у місті Бидгощ на заході відбулась презентація автосимулятора керування вантажним автомобілем та автобусом, який сприятиме більш ґрунтовній підготовці майбутніх фахівців. Активну участь у процесі його транспортування та введення у експлуатацію взяв аспірант І року навчання нашого вишу Сергій Прозоровський.

Апофеозом дійства стало підписання Меморандуму про співпрацю між Луцьким НТУ та громадською організацією «Волинський Клуб Автомобільний».

До слова, клуб «Європа» було створено у Луцькому НТУ 1 листопада минулого року, метою якого є розширення знань про Європу, країни Європейського союзу та сприяння вихованню європейської свідомості на підґрунті спільних європейських цінностей. У форматі діяльності клубу стало можливим проведення Дня Польщі у нашому університеті, що крок за кроком наближує Луцький НТУ не лише до сусідньої країни, яка 11 листопада відзначає свій День незалежності, але й до усієї європейської спільноти загалом.

Оксана Гринюк