ВИКЛАДАЧІ ЛУЦЬКОГО НТУ – В ПРОСВІТНИЦЬКІЙ КАМПАНІЇ SAIUP

ВИКЛАДАЧІ ЛУЦЬКОГО НТУ 
В ПРОСВІТНИЦЬКІЙ КАМПАНІЇ SAIUP

11 листопада для викладачів Луцького національного технічного університету було проведено семінар-тренінг Проекту Сприяння академічній доброчесності в Україні SAIUP.

Луцький НТУ – один з 10 українських ВНЗ, які беруть участь у Проекті Сприяння академічній доброчесності в Україні. Організаторами проекту є Американські ради з освіти, Міністерство освіти і науки України та Посольство Сполучених Штатів.

 

У рамках проекту на всеукраїнському та університетських рівнях регулярно проводяться різнотипні заходи як для студентської, так і для викладацької спільноти. Так, наприкінці вересня цього року в стінах Луцького НТУ спільно з програмою «Активні громадяни» було організовано триденний тренінг для студентсько-викладацьких команд із формування знань та навичок щодо планування, розробки та впровадження міні-проектів з академічної доброчесності в університеті.

 

«Тренінг має на меті посприяти реалістичному, практичному розумінню академічної доброчесності, впровадження якої в навчальному закладі завжди є двостороннім процесом: від викладача до студента і в зворотному напрямку, – розповідає тренер та модератор заходу, проректор з науково-педагогічної роботи Валентина Галущак. – Завданням найближчого часу є формування такої університетської культури, в центрі якої знаходяться принципи чесності, законності, відповідальності та компетентності. Також ми розпочинаємо роботу над створенням університетського Кодексу честі – переліку настанов, за якими злагоджено має розвиватись викладацький та студентський колектив», – зазначила фахівець.

Використовуючи кращий досвід американських університетів, учасники виконували ситуативні вправи для розуміння принципів академічної доброчесності, розглядали можливості використання програм перевірки дипломних та інших робіт на плагіат. В інтерактивному режимі викладачі обговорювали проблему списування та методи заохочення молоді до доброчесного навчання.

 

Ознайомившись із «Листом до моїх студентів» Вільяма Тейлора, викладача Оуктонського коледжу (https://drive.google.com/file/d/0ByePGdGpHh6WNHpw
MGZBSTFfM2c/view
), учасники написали власні меседжі. У зверненнях викладачі закликали студентів чесно готуватись до занять, повідомляти про власні та чужі правопорушення, поважати старання інших, не крадучи чужі напрацювання. Поширювати цю інформацію планують через соцмережі, на годинах куратора, у вступі до фаху та через запровадження Кодексу честі.

Насамкінець учасники склали план роботи координаторів академічної доброчесності на факультетах задля максимального поінформування колег. Сюди ввійшли бесіди між ключовими учасниками (викладачі, студенти, співробітники інших підрозділів, адміністратори (декани), студентське самоврядування), семінари для викладачів, спрямовані на вивчення кращих практик викладання, збір інформації про університетську культуру та проведення тренінгів із розгляду практичних ситуацій, що трапляються в університеті.

Галина Микитюк