ВИКОРИСТАННЯ СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГІЇ У ЛУЦЬКОМУ НТУ

Використання сонячної енергії
у Луцькому НТУ

13 липня у форматі співпраці Луцького НТУ з німецькою федеральною компанією GIZ, яка діє в глобальному масштабі, компанією «Спеціалізовані Енергетичні Технології» та громадською організацією «Фундація розвитку громад» відбувся семінар, на якому було розглянуто тему «Практичне застосування сонячної енергетики на Волині».

 

 У вітальному слові директор компанії «Спеціалізовані Енергетичні Технології» (СЕТ), головною ідеєю якої є автономне постачання гарячої води з використанням недорогих сонячних колекторів, які можна виготовити самостійно, а також практичне навчання усіх бажаючих технологіям сонячної енергетики та їх популяризація на Волині і в Україні, Роман Михальчук, до слова, у минулому студент нашого університету, а нині – дійсний член Асоціації випускників вузу, зазначив, що важливим є те, що у рамках співробітництва з Луцьким НТУ, завдяки участі студентів, аспірантів та викладачів університету, у лабораторії було споруджено сонячний колектор для гарячої води, який наразі слугуватиме потребам їдальні вишу.

Ректор університету Петро Савчук у своїй вітальній промові наголосив, що реалізація даного проекту є знаковим стартом для майбутніх проектів.

Під час проведення семінару відбулось нагородження учасників проекту, які брали активну участь у процесі спорудження колектора для гарячої води. Подяки від компанії СЕТ отримали: Олександр Давидюк, Богдан Романовський, Богдан Чепурний, Ігор Сав’юк та Віктор Сичук.

Усі присутні на семінарі мали безпосередню можливість стати учасниками екскурсії до лабораторії, отримати вичерпні відповіді на питання стосовно різних частин сонячного колектора, його технічного обслуговування, матеріалів, потрібних для спорудження, ознайомитись із механізмом роботи, оглянути колектор, розміщений на їдальні вузу.

Продовжили семінар доповіді учасників.

Олександр Сігал із Інституту промислової екології, акцентувавши увагу присутніх на модернізації систем теплопостачання в Україні, наголосив на важливості розвитку енергетичної галузі нашої країни.

Олег Ремінський із Центру розвитку сонячної енергетики ГО «Фундація розвитку громад» ознайомив усіх присутніх із реалізованими об’єктами сонячної енергетики.

Декан технологічного факультету нашого університету Олег Заболотний зупинився у своїй доповіді на основах спорудження сонячних геліосистем на прикладі сонячного колектора Луцького НТУ, наголосивши на тому, що було підготовлено та надруковано практичний довідник «Спорудження сонячних колекторів для гарячої води», який стане у нагоді усім, хто бажає самотужки спорудити сонячний колектор. Він зазначив, що реалізація проекту сприяє поширенню використання сонячної енергії з метою виробництва гарячої води для використання в малих та середніх об’ємах за рахунок показового виробництва та використання недорогих сонячних колекторів для сезонного використання та для самостійного виготовлення. Доповідач акцентував увагу присутніх на принципах роботи сонячної геліосистеми та етапах спорудження сонячного колектора для забезпечення гарячою водою їдальні університету, який дозволяє за достатньої сонячної активності нагріти за кілька годин більше 200 літрів води до температури понад 60 градусів Цельсія, що забезпечує технічні потреби гарячого водопостачання їдальні.

 

Голова сільської ради села Троянівка розглянув питання зеленого туризму Волинського краю.

Начальник відділу кредитування малого та середнього бізнесу Волинської обласної дирекції АБ «Укргазбанк» Леонід Мартинюк пояснив усім присутнім механізм фінансування еко-проектів.

Завдяки результатам конструктивної співпраці загалом та проведенню семінару зокрема студенти, аспіранти та викладачі Луцького НТУ мали змогу взяти участь у навчальному проекті, головним завданням якого є навчання усіх бажаючих. Це дало їм можливість застосувати свої знання, уміння й навики у практичній діяльності, результатом якої стала поява сонячного колектора у Луцькому НТУ.


Оксана Гринюк

Якщо Ви бажаєте змінювати світ на краще та втілювати свої технологічні креативні ідеї у реальність, тоді Вам саме до нас.