Високі нагороди отримали науковці з Луцького НТУ

Високі нагороди отримали науковці з Луцького НТУ

 

Президія Академії будівництва України присудила викладачам факультету будівництва та дизайну Луцького національного технічного університету премію імені академіка Михайла Буднікова. Лауреатами стали викладачі кафедри автомобільних доріг та аеродромів, кандидати технічних наук Олександр Андрійчук та Сергій Дробишинець.

 

 Премія молодим науковцям присуджена за роботу «Дослідження, розробка та впровадження ефективних конструкцій із фібробетонів». Дослідження виконувалися під керівництвом доктора технічних наук, професора Євгенія Бабича (Національний університет водного господарства, м. Рівне) та доктора технічних наук, професора Арнольда Барашикова (Київський національний університет будівництва та архітектури). Наставники, відомі вчені у галузі будівництва, також отримали високі нагороди.

Ця премія заснована в пам'ять вченого у галузі будівництва, заслуженого діяча науки і техніки УРСР академіка Михайла Буднікова на відзнаку особистих або колективних досягнень та присуджується на конкурсній основі за вагомий внесок у галузеву науку, виробництво, проектування.

Під час виконання цієї роботи протягом останніх п’яти років фахівці підготували понад сімдесят наукових статей, отримали вісім патентів, опублікували дві монографії з даної тематики.

- Наша наукова розробка має практичне значення. Впровадивши її на виробництві, можна суттєво зменшити витрати на будівельні матеріали під час виготовлення інженерних та дорожньо-транспортних конструкцій і споруд, - розповів Олександр Андрійчук. Його колега Сергій Дробишинець додав: - Дослідження фібробетонів є актуальним на даний час, як в Україні так і закордоном. Цей матеріал дозволяє підвищити фізико-механічні характеристики бетону. Як наслідок, будівельні конструкції з використанням фібробетону є більш надійними в експлуатації.

Розробками молодих викладачів з Луцька вже зацікавилися виробничники, представники ВАТ «Львівський завод залізобетонних виробів № 2», де була виготовлена пробна партія сталефібробетонних труб.

 Минулого тижня під час засідання вченої ради Луцького НТУ дипломи, медалі та посвідчення лауреатам вручив ректор Луцького національного технічного університету, доктор технічних наук, професор Віктор Божидарнік. Віктор Володимирович тепло привітав молодих вчених із отриманням високої нагороди та побажав подальших наукових здобутків.

Наталія Сумська.

На фото: професор Віктор Божидарнік вітає Олександра Андрійчука та Сергія Дробишинця.