ВІЗИТ СТУДЕНТІВ-ЕКОЛОГІВ ДО КРЕМЕНЕЦЬКОГО БОТАНІЧНОГО САДУ

ВІЗИТ  СТУДЕНТІВ-ЕКОЛОГІВ  ДО

КРЕМЕНЕЦЬКОГО БОТАНІЧНОГО САДУ

18 жовтня 2014 року кураторами  студентів-екологів першого та п’ятого курсів, Віталіною Федонюк, Ігорем Пасичнюком,  Миколою Федонюком було організовано  природничо-екологічну екскурсію до Кременецького ботанічного саду, який входить до складу національного природного парку «Кременецькі гори».

Територія Кременецького ботанічного саду знаходиться в околицях міста Кременець Тернопільської області. Площа: 200 га, з яких 170 га  – лісові насадження штучного та природного походження, 30 га – колекційно-експозиційні ділянки.

Захоплюючі пейзажі, мальовничі краєвиди, неповторні картини природи відкриваються з території саду. Схили території саду покриті грабовими, дубово-грабовими, модриновими, сосновими, сосново-березовими, ясеново-кленовими лісами.  Екскурсовод Ганна Павлюк зацікавила розповідями, легендами про історію створення та  існування парку. В ботанічному саду студенти мали нагоду побачити співіснування різних видів рослин як у природному стані, так і у штучних насадженнях з різними елементами ландшафтного дизайну. Окрему увагу привернули такі види рослин як, кизильник, барбарис, гінкго білоба та ін.  Деяким деревам  майже 200 років (хоч у ХІХ ст. основна частина фонду Кременецького ботанічного саду була перевезена до Києва, ставши основою для закладання Київського ботанічного саду імені Фоміна).

На Замковій горі (г. Бона) в м. Кременець студенти змогли побачити різні види природних гірських порід, деякі їхні характери,зокрема літологію і стратиграфію. Також мали змогу оцінити наслідки природного вивітрювання, мікрокліматичні особливості підвищених ділянок рельєфу.

 

 

Оксана Жадько,

асистент кафедри екології