Внесок луцьких вчених у покращення системи високої енергоефективності в бюджетній, соціальній та комунальній сферах Волинської області

Внесок луцьких вчених у покращення системи високої енергоефективності в бюджетній, соціальній та комунальній сферах Волинської області

23 жовтня 2014 року в овальній залі Волинської обласної ради пройшли громадські слухання на тему: «Про санацію будівель в установах та організаціях, що фінансуються з обласного та місцевих бюджетів та проблеми і перспективи розвитку енергозбереження в житловому секторі», організовані постійною комісією Громадської ради Волинської обласної державної адміністрації «З питань економічного розвитку, інвестицій, сільського господарства та житлово-комунального господарства».

Слухання проводились з метою вивчення громадської думки щодо реалізації програми санації громадських будівель, утримання яких фінансується з місцевих бюджетів, визначення джерел фінансування зазначених робіт, а також оцінки окупності капіталовкладень в енергозберігаючі заходи та розробки умов для залучення інвесторів у цю сферу.

У залі були присутні керівники та уповноважені особи обласної та районних державних адміністрацій, комунальних підприємств, вчені Луцьких університетів, представники громадськості, бізнесу та ЗМІ.

Від кафедри промислового та цивільного будівництва Луцького НТУ участь у громадських слуханнях брав доцент Орест Пахолюк, багаторічний досвід і дослідження якого у питаннях енергозбереження дають можливість рекомендувати до використання прості та ефективні методи. У доповіді було проаналізовано основні місця втрат тепла будівель, що експлуатуються понад 20 років. На основі тепловізійних обстежень шкіл Луцька вказані основні проблемні ділянки огороджуючих конструкцій будівель, рекомендовано заходи з їх усунення та визначено терміни окупності.

Начальник відділу енергозбереження управління економіки Луцької міської ради Костянтин Патракеєв високо оцінив роботу освітян-будівельників, представивши перспективу подальшої плідної співпраці.

 

 

 

 

Орест Пахолюк,

доцент кафедри ПЦБ

Ольга Ужегова

завідувач кафедри ПЦБ

Фото: Орест Пахолюк, Сергій Ужегов, Вадим Панафідін