Враження студентки факультету бізнесу Ольги Яскорської від участі у Програмі Study Tours to Poland

Враження студентки факультету бізнесу Ольги Яскорської

від участі у Програмі Study Tours to Poland

 

Листопад 2013 року приніс мені можливість провести два незабутніх тижні в одному із найбільших та найкрасивіших міст Польщі – Вроцлаві. Це стало можливим завдяки участі у міжнародній програмі – Study Tours to Poland, одній із перших циклічних програм, яка спрямована на молодь із країн Східної Європи.


Відбір до участі відбувається на конкурсній основі, передумовою якого є висока академічна успішність, активність у громадському, культурному, суспільному житті. Для участі у відборі мені необхідно було представити відбірковій комісії оцінки за останній навчальний рік, отримати рекомендацію до участі, заповнити анкету. Також потрібно було написати невеличкі есе на предмет мотивації до участі, чому саме мене повинні відібрати, а також описати своє найбільше життєве досягнення. І ось, після позитивної відповіді організаторів, Польща чекала мене в гості!


            Головною метою цих навчальних поїздок є ознайомлення молоді із громадським, суспільним, науковим та культурним життям Польщі. Тому кожного дня ми мали зустрічі із лідерами польського суспільного життя, відвідували державні та громадські установи, молодіжні спілки, релігійні організації, були на екскурсіях, зустрічалися із представниками університетських середовищ (Вроцлавський університет і Вроцлавська політехніка).


На різноманітних воркшопах ми вчилися командній роботі, умінню співпрацювати, знаходити спільні рішення. Нам розказували, яким має бути демократичне суспільств, що відрізняє його від інших систем державної влади. Ми зустрілися із волонтерами із різних країн, учасниками волонтерської програми EVS, які наразі у Польщі працюють над багатьма соціальними, екологічними проектами. Запам’яталась зустріч із польським журналістом, фотографом та невгамовним мандрівником, який об’їздив усі країни Євразії, неодноразово відвідував Україну. Цікаво було почути історії про  безліч його мандрівок, переглянути професійні фото.

Проте зараз мені здається, що найціннішим у цій поїздці були навіть не отриманні знання та досвід. Найважливіше – це ті люди, з якими я познайомилася. Всі вони дуже різні, представляли абсолютно різні університетські навчальні програми та різні країни: Україну, Молдову, Білорусь та Росію. Об’єднувала їх висока освіченість, активність, цілеспрямованість, комунікабельність, вони цікавляться нашим спільним європейським майбутнім і прагнуть його змінити у кращу сторону.


Польща варта того, щоб відкрити її з усіх сторін. Тому, якщо ви зацікавились цією програмою, сміливо подавайте аплікаційні документи! Участь у програмі безкоштовна! Набори тривають двічі на рік. Детальнішу інформацію можна знайти тут: http://www.studytours.pl/

 

Студентка факультету бізнесу

Ольга Яскорська