Юнаки і дівиці зібралися на Андріївські вечорниці

13 грудня вшановують святого апостола Андрія Первозваного. Цей день також відомий тим, що молодь збирається на забави та ворожіння.

Не відступили від традицій і у Луцькому НТУ. Протягом великої перерви у головному корпусі можна було спостерігати цікаве дійство: запальна народна музика, хлопці верхи на «конях», дівчата з кошиками, в яких лежать таємничі папірці – тут вирішили не тягнути до вечора і розпочали веселощі завчасу.

Народний фольклорний колектив «Намисто» бадьорив усіх чарівними українськими піснями, а ведучі – Антон Безносиков та Діана Назарчук – розповіли про Андрія Первозваного та особливості святкування цього дня.

Провели також «змагання» за калиту: обраний пан Коцюбинський (повинен був скакати на імпровізованому «коні» під запальну музику) намагався вкусити калиту, яку «обороняв» пан Калитинський. Опісля дівчата розламали калиту та пригостили нею усіх охочих. До слова, цей обрядовий корж, що готується виключно на Андріївські вечорниці, спекла культ-організатор відділу культури і мистецтв Лариса Шнайдюк.

Ведучі заінтригували усіх фразою «Ми роздаємо не тільки калиту, але й долі». Після чого дівчата у вишиванках пропонували присутнім витягнути папірець з іменем судженого чи судженої. Розійшлися усі із загадковими посмішками – певно, продовжать «допитувати» долю увечері, смакуючи варениками, що традиційно готують на це свято.

Тетяна Гапончук