Юні науковці Волинської МАН при кафедрі матеріалознавства - у столичній лабораторії «Ex Lab»

Юні науковці Волинської МАН при кафедрі матеріалознавства - у столичній лабораторії «Ex Lab»

Уже другий рік працює гурток юних дослідників на базі кафедри матеріалознавства Луцького НТУ (керівник – д.п.н. Гулай.О.І). Школярі 5-6 класів не тільки досліджують речовини та матеріали, але й готують перші наукові публікації, виступають на конференції «Юний науковець року», демонструють свої уміння на наукових пікніках міста.

У рамках навчальних тренінгів Всеукраїнського проекту «Відкрита освітня лабораторія» юні волинські експериментатори 15 січня 2019 р. завітали до Києва у лабораторію «Ex Lab». Цей сучасний науково орієнтований лабораторний комплекс НЦ «МАНУ» надає молоді і педагогам доступ до нових знань через досліди й експерименти на новітньому обладнанні, пізнавальні лекції та живе спілкування.

Школярі спочатку руйнували клітини банану і виділяли з них молекули ДНК, потім проводили мікроспокічні дослідження клітин цибулі, а на завершення «створили» клітини Траубе із хімічних реактивів. Максимум захоплення викликали ефектні хімічні експерименти: розчини, що міняють колір від струшування, дракони із таблеток і вогняна піна.

У другій половині дня школярі відвідали геологічний музей Національного університету імені Тараса Шевченка, де дізналися багато цікавого про будову планети, корисні копалини нашої держави, секрети утворення і руйнування ландшафту. Набільше враження справив велетенський скелет мамонта, який бродив Києвом задовго до його заснування – 25 тисяч років тому.

Насичений день завершився пішохідною екскурсією від пам’ятника Сковороді до Майдану Незалежності. Море вражень і позитивних емоцій, нові ідеї для подальших досліджень – такий результат поїздки у Київ юних волинських науковців.

Ольга Гулай, професор кафедри матеріалознавства Луцького НТУ