Захисти себе! #НЕ_ДАМО_СНІДУ_ШАНС

Захисти себе! #НЕ_ДАМО_СНІДУ_ШАНС

В той момент, коли навколо панує світова пандемія, а думки людей зайняті безкінечними турботами, варто пам’ятати, що далеко не COVID-19 є основною проблемою людства.

1 грудня світова спільнота відзначає день, який несе у собі заклик до глобальної солідарності з ВІЛ-інфікованими – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Головною метою цього дні є інформування суспільства щодо застережень та профілактики заражень цією важкою хворобою.

В останні роки поширилася помилкова думка, що проблема захворювання на СНІД втрачає свою актуальність. Проте хочемо наголосити, що не варто неодооцінювати ВІЛ, адже ця підступна хвороба нікуди не зникла. Приміром, згідно з даними ВООЗ, у кінці 2019 року у світі проживало 38 млн людей з ВІЛ, а кількість нових випадків інфікування становила 1,7 млн осіб.

Щодо України, то станом на початок 2020 року тут проживає понад 250 тис. ВІЛ-інфікованих людей. У це важко повірити, але понад 80 тис. із них не знають про своє захворювання. 

І ще трохи статистики для скептиків: лише в жовтні цього року в Україні померли від СНІДу 160 людей, а за даними ЦОЗ,  у листопаді 2020 року було зареєстровано 1244 нові випадки ВІЛ-інфекції, де у 268 осіб діагностували СНІД. Ми досі лишаємося лідерами серед країн Європи за темпами поширення ВІЛ.

Тож, аби привернути більше уваги до цієї проблеми та підтвердити, що наша молодь – свідома, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом Луцький НТУ долучився до міжнародної ініціативи #НЕ_ДАМО_СНІДУ_ШАНС та запустив власний флешмоб у підтримку ВІЛ-інфікованим.Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ