Звіт ректора ЛНТУ за підсумками роботи у 2017-му році

Звіт ректора ЛНТУ за підсумками роботи у 2017-му році


     29 грудня у стінах Луцького національного технічного університету відбувся звіт ректора Петра Петровича Савчука за підсумками роботи у 2017-му році перед колективом ВНЗ.


«Сьогодні ми зібрались в цій залі, щоб спільно оцінити нашу роботу та накреслити плани колективу на майбутнє, адже основним завданням вищої школи і Луцького НТУ зокрема, є якісна підготовка висококваліфікованих фахівців», - розпочав звіт Петро Петрович.

 СТРУКТУРНА ОПТИМІЗАЦІЯ ТА РОЗВИТОК ІНФОРАСТРУКТУРИ

 Зокрема, ректор розповів про структурну оптимізацію, яка, відповідно до рішення Вченої ради, розпочалася з 1 липня 2017 року у відповідності до нових назв спеціальностей. В структурі університету 7 факультетів, назва яких не змінилась, однак окремі кафедри змінили свою назву та підпорядкування. Так відбулося 3 злиття кафедр, 2 реорганізації шляхом створення нових кафедр, 6 перейменувань кафедр та одне приєднання та один поділ кафедри.

Усі структурні зміни були здійснені з дотриманням вимог чинного законодавства, ліцензійних та акредитаційних умови Міністерства освіти і науки України.

 ЛІЦЕНЗУВАННЯ ТА АКРЕДИТАЦІЯ

 Окрім того, у 2017 році переоформлено ліцензію Луцького НТУ на провадження освітньої діяльність у сфері вищої освіти на безстрокову. Ба більше, до Департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування МОН України було подано і ліцензовано 7 справ бакалаврського рівня (нові спеціальності для університету) та 13 справ магістерського рівня з метою збільшення ліцензійного обсягу.

 


 

Так, успішно первинно акредитовані магістратура за трьома спеціальностями на МБФ та ФКНІТ, а також «молодший спеціаліст» за однією в Технічному коледжі Луцького НТУ. Також подані матеріали ліцензійних справ до ДОУ «Навчально-методичний центр з питань якості освіти» для відкриття ще двох нових спеціальностей в Луцькому НТУ та приймали експертів для первинної акредитації магістратури двох спеціальностей.


 

 РЕЗУЛЬТАТИ ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ

Вступна кампанія 2017 року, за словами Петра Савчука, була напруженою. Попри все, найбільше заяв було подано на факультет бізнесу – 1866, ФКНІТ – 1509, МБФ – 1327, ФЕПЕС –1286. Вдалось збільшити кількість зарахованих на навчання для здобуття ступеня бакалавра за всіма формами та джерелами фінансування з 661 до 760, тобто на 99 осіб. Причому приріст по денній формі навчання склав 89 осіб, а по заочній відповідно 10. Такий приріст пов'язаний як з вдалим набором на спеціальності, які постійно набирають чималу кількість студентів, так і з відкриттям набору в 2017 році на нові фахи, які, як показали результати вступної кампанії, були вибрані безпомилково і одразу почали користуватись значним попитом на ринку освітніх послуг Волині.

«Наш університет один з небагатьох вишів в Україні, що виконав державне замовлення в повному обсязі і збільшив кількість зарахованих на навчання у 2017 році як на ступінь бакалавра, так і на ступінь магістра», - додав Савчук.

Зазначимо, згідно рейтингу «ТОП-200 Україна», ЛНТУ посідає 73 місце, за кількістю зарахованих для здобуття ступеня бакалавра університет на 26-му місці, а за кількістю зарахованих на місця державного замовлення для здобуття ступеня магістра – 25-те.

 

Відтак, в результаті успішної  вступної кампанії в Луцькому НТУ навчається 5686 студентів. Додамо, що за два роки поспіль у Луцькому НТУ їх чисельність зросла на 734 особи.

 

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ УНІВЕРСИТЕТУ

 

Цьогоріч сім науково-дослідних робіт пройшли конкурсний відбір в МОНУ за фаховими секціями та фінансуються з коштів державного бюджету МОНУ на суму 1309,5 тис грн.


На суму 1192,169 тис грн надано послуг за госпрозрахунком.

 

Студенти Луцького НТУ також активно приймають участь у конференціях, олімпіадах, конкурсах наукових робіт. Переможцями ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади 2016/2017 н.р стали 14 студентів, а призерами Всеукраїнського Конкурсу студентських наукових робіт 20 студентів. Відтак, Петро Петрович зазначив, що «надзвичайно велика робота проведена науковими керівниками, щоб студенти отримали перемоги. Щира вдячність усім, хто розвиває студентську науку в університеті».

Доброю традицією уже стало те, що на базі Луцького НТУ проводиться другий етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фінансовий менеджмент», з дисципліни «Основи охорони праці» та Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з напряму «Стандартизація, сертифікація та метрологічне забезпечення».


У 2017 році в університеті продовжено дію спеціалізованих вчених рад: товарознавство непродовольчих товарів; розвиток продуктивних сил і регіональна економіка; матеріалознавство.

Тож, сьогодні в університеті функціонує 5 спеціалізованих вчених рад, навчається 1 докторант, 38 аспірантів.

 

Відбувся захист іноземного громадянина Ештеіві Абдулсалам Мусбах Хаддуд для здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук.

 МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ УНІВЕРСИТЕТУ

 

«2017 рік можна сміло назвати «роком проектів», - розповів Петро Петрович, - у 2017 році університет взяв активну участь у таких міжнародних проектах: Erasmus+, проекти Вишеградського фонду, програма територіального співробітництва країн східного партнерства «Україна – Білорусь» та «Польща – Білорусь – Україна».


Всього було подано 65 проектних пропозицій.


Крім того, збільшується кількість іноземних громадян, які виявили бажання стати студентами Луцького НТУ на підготовчому відділенні, бакалаврській або магістерській програмах. Наразі навчається 40 іноземців (Алжир, Нігерія, Зімбабве, Пакистан, Конго, Лівія, Ангола, Узбекистан, Азербайджан, Туреччина, Афганістан, Польща та Австралія).


«Розумію, що викладання іноземною мовою є справа не з легких. Однак ми всі знаємо, що без іноземних студентів нам буде складно. Вартість за рік навчання – 1500$. Щиро дякую усім, хто долучився до цієї  справи», - звернувся до колег ректор.

 

СПІВПРАЦЯ З БРИТАНСЬКОЮ РАДОЮ ТА  АМЕРИКАНСЬКИМИ РАДАМИ З МІЖНАРОДНОЇ ОСВІТИ

 

З 2016 року університет активно співпрацює з Американськими та Британськими радами. Від початку партнерства з Британською Радою за програмою «Активні Громадяни» отримано на рахунок університету 88334 грн на реалізацію ПСД та благодійні внески на впровадження програми. Від початку партнерства з Американськими радами реалізовано  3 проекти на тему впровадження та розвитку академічної доброчесності на загальну суму 32500 грн.

 ФІНАНСУВАННЯ ТА РОЗВИТОК ІНФРАСТРУКТУРИ

 Наразі на балансі університету знаходиться 8 учбово-лабораторних корпусів, 2 гуртожитки, спорткомплекс, цілий ряд допоміжних приміщень, спортивно-оздоровчий табір. «Все це потребує немалих коштів для обслуговування і підтримки в належних санітарно-гігієнічних умовах», - наголосив Петро Савчук. Відтак, в Корпусі № 4 (вул. Польова, 56) модернізовано та переобладнано систему опалення за новітніми технологіями, було відремонтовано складське приміщення, перекрито дах у приміщенні КПП, зроблено ремонт в аудиторії та змонтовано лазерний тир, організовано доставку зброї згідно отриманих нарядів, замінено вікна на енергозберігаючі. В спортивному комплексі  проведена заміна теплообмінника (бойлера) на підігрів басейну, а також проведені усі необхідні ремонті роботи. Також у 2017 році відремонтовано та відкрито їдальню в головному копусі, кафе в корпусі Б та на С.Ковалевської, 29. За кошти спонсорів придбано обладнання на суму 500 тис грн.

Щодо фінансування на 2017 рік: по загальному фонду кошторис затверджено у сумі 62 131 300,00 грн, по спеціального фонду –у сумі 21 700 000 грн. Так, як сума виділених коштів на оплату комунальних послуг була виділена лише частково, то на численні звернення до Міністерства, було виділено додаткове цільове фінансування: на оплату комунальних послуг; заробітну плату; відшкодування пільги для проживання в гуртожитку дітей-учасників АТО.


Наостанок ректор зазначив, що виховання та навчання людини визначає долю усієї нації, і це в значній мірі місія викладачів: «А тому, я щиро бажаю нам усім бути гідними путівниками у царині знань для нашого студентства, прикладом своєї щоденної, сумлінної та самовідданої праці надихати молоде покоління на нові звершення та успіхи у навчанні, які у майбутньому стануть підґрунтям позитивних змін не лише у нашій державі, але й усьому світі загалом. Щастя, добра, миру та злагоди нам усім у Новому році!».