Психологи Луцького НТУ поширюють гендерно-чутливі ідеї в університеті

Психологи Луцького НТУ поширюють гендерно-чутливі ідеї в університеті

Напередодні Дня психолога, що відзначається 23 квітня, в рамках ініціативи «Університет, дружній до сім’ї» з метою поширення гендерно-чутливих ідей у Луцькому НТУ кафедрою інженерної педагогіки, психології та українознавства був проведений тиждень психології під девізом «Життя прекрасне, коли створюєш його сам!».

Викладачі кафедри разом зі студентами провели цілу низку заходів, які об’єднали студентство нашого університету і, думається, що не залишили байдужими всіх тих, хто долучився до цієї роботи. Заходи відбувалися впродовж 12-18 квітня. Зокрема, серед факультетів був проведений конкурс стінгазет  на тему «Моя майбутня  професія: гендерний паритет на ринку праці». Варто зазначити, що надзвичайно цікавими виявилися усі стінгазети. Студенти творчо підійшли до завдання. Оригінально кожен факультет продемонстрував свою майбутню професію. Переможцями конкурсу були визначені такі академічні групи: І місце посіли студенти груп МБГм-51 та Дм-51; ІІ місце – студенти груп КСМм-51, ПТМм-51, МПСм-51; ІІІ місце посіли студенти груп ПНК-11, ФКм-51, ПНКм-51, ПЦБм-51, АДАм-51.

Студенти Луцького НТУ взяли участь і в конкурсі реферативних робіт на психологічну тематику. Серед них варто виділити доробки студентів на тему «Профілактика насильства і жорстокого поводження з дітьми», «Соціально-психологічний портрет бізнес-леді», «Чинники формування сприятливих умов у вузі», «Конфлікти, шляхи їх вирішення» та ін. Переможці були нагороджені грамотами.

Було організовано і конкурс творчих робіт за тематикою «Як я розумію красу людини», «Як прожити 100 років і не хворіти». Окрім того, студенти-магістри мали можливість висловити свою думку щодо теми «Як стати успішним».

Серед студентів факультету обліку та фінансів проведено анкетування щодо дослідження соціально-психологічних феноменів прояву особистості лідера групи, що дало можливість розкрити гендерний паритет студентського простору, закономірності його становлення, визначити рівень схильності студентів до лідерства, простежити розвиток лідерських навичок у жінок, диференціювати молодь як з високим, так і з низьким рівнями потреби у професійній діяльності.

Зі студентами-магістрами технічних спеціальностей з метою формування у них активної життєвої позиції у виборі майбутньої професії та виявлення професійних здібностей і якостей проведений тренінг «Реклама своєї професії». Студенти мали можливість обговорити ті перешкоди, які можуть виникати перед молодими спеціалістами (як чоловіками, так і жінками) під час прийняття їх на роботу; визначали причини цих перешкод та проаналізували шляхи їх вирішення.

Підсумковим етапом заходів, присвячених тижню психології, було засідання круглого столу на тему «Якщо хочеш бути щасливим, будь ним!», підготовлене студентами групи ПНК-11, яке відбулося 25 квітня у приміщенні читального залу бібліотеки Луцького НТУ.

Зі вступним словом до присутніх звернулася доцент кафедри інженерної педагогіки, психології та українознавства Лілія Потапюк, яка наголосила на важливій ролі психології у житті кожної людини загалом і психолога як «лікаря» людських душ зокрема. Фахівець детальніше окреслила усі форми роботи зі студентством, що були проведені кафедрою інженерної педагогіки, психології та українознавства впродовж тижня психології.

Після закінчення роботи круглого столу проректор з науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Валентин Талах поділився своїми враженнями про переглянутий захід. Він закцентував увагу на актуальності теми презентованого дійства, подякував його учасникам та побажав студентам постійно самовдосконалюючись, прагнути якомога активніше реалізовувати себе як особистість.

Із заключним словом виступила завідувач кафедри інженерної педагогіки, психології та українознавства Оксана Жук, яка відзначила високий рівень роботи круглого столу, креативність студентів, які презентували цей захід. Найбільш активних учасників тижня психології було нагороджено грамотами.

Більш детально про тиждень психології в Луцькому НТУ:  

http://lutsk-ntu.com.ua/uk/news/tizhden-psihologiyi-v-universiteti