Кафедра фізичної культури, спорту та здоров'я

Завідувач кафедри:

Ковальчук Володимир Ярославович

(0332) 26-05-97

Професорсько-викладацький склад кафедри

«Ті, що відкривають шлях до успіху». #25 Кафедра фізичної культури, спорту та здоров`я

Звіт про самооцінювання ОП 017 Магістри

Навчальний план ОП 017 Магістри

ОП 017 Магістри

Рецензії-відгуки на ОП 017 Магістри

Робочі програми ОК ОП 017 Магістри

Переддипломної практики стажування

Матеріально-технічне забезпечення 017 Фізична культура і спорт

ПРОГРАМА виїзду експертної групи під час проведення акредитаційної експертизи освітньої програми "Фізична культура і спорт"

Звіт про самооцінювання ОП 014.11 Середня освіта (Фізична культура)

Освітні програми ОП 014.11 Середня освіта (Фізична культура)

Навчальні плани ОП 014.11 Середня освіта (Фізична культура)

Договори про співпрацю

Рецензії-відгуки на ОП 014.11 Середня освіта (Фізична культура)

Практики в оздоровчих таборах

Педагогічна практика

Робочі програми ОП 014.11 Середня Освіта (фізична культура)

Силабуси

Стажування

Здобутки студентів та викладачів

Матеріально-технічне забезпечення 014.11 Середня Освіта (Фізична культура)

Консультаційні послуги та антикорупційна діяльність

Спортивні секції

Наукова робота

Програма роботи експертної групи для проведення акредитаційної експертизи 014.11 Середня освіта (Фізична культура)

Обговорення

 

Історична довідка:

Кафедра фізичного виховання Луцького НТУ створена на базі кафедри загальноосвітніх дисциплін у 1991 році. У 1989 році розпочалося будівництво спортивного комплексу. Після його добудови у 1991 році очолила кафедру фізичного виховання Іванова А.Є. Починаючи з 2009 року  завідувачем кафедри працює кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент Савчук Сергій Ананійович. E-mail: fv@lntu.edu.ua.

 Кадрове забезпечення навчального процесу:

 На даний час освітній процес на кафедрі проводять: к.фіз.вих., професор Савчук С.А.; к.фіз.вих., професор  Безверхня Г.В.; к.б.н., професор Чижик В.В., к.фіз.вих., доцент  Іванова А.Є.;  к.фіз.вих.,  доцент Бакіко І.В.; к.фіз.вих., доцент  Радченко О.В.; к.б.н., доцент Мельник С.А.; к.пед.н., доцент  Ковальчук В.Я.; к.пед.н., доцент Панасюк О.О. (майстер спорту України); к.пед.н., доцент  Гребік О.В.; к.пед.н., доцент Файдевич В.В.; к.пед.н., доцент Дмитрук В.С.; к.пед.н., доцент Хомич А.В., асистент Міндюк І.О. (майстер спорту України); асистент Сомов І.Д. (майстер спорту України).

 

Крім навчальної роботи, кожен викладач веде наукову, методичну, виховну та спортивно-масову роботу. Викладачі кафедри залучені до громадської роботи, є членами Вченої Ради університету, Ради з методичної, наукової і виховної робіт, Всеукраїнської федерації карате JKA WF України, Міської федерації баскетболу.

Науково-дослідна робота  на кафедрі ведеться відповідно до затвердженого наукового напрямку «Вдосконалення форм оздоровчої та спортивно-масової роботи зі студентами». На кафедрі створена наукова лабораторія, де є змога проводити наукові дослідження  та експерименти. Викладачі кафедри приймають участь в міжнародних та всеукраїнських конференціях, публікуються в наукових збірниках. До наукової роботи активно залучаються студенти. Щорічно вони приймають участь в студентській науковій конференції Луцького НТУ, готують цікаві і  змістовні доповіді.

Підготовка фахівців:

Метою роботи кафедри є вдосконалення форм оздоровчої та спортивно-масової роботи зі студентами університету, підготовка висококваліфікованих спеціалістів за таким напрямком як:

 - 014 Середня освіта (фізична культура) (бакалавр) на даних спеціальностях навчаються студенти університету, серед яких є кандидати в майстри спорту, майстри спорту міжнародного класу та члени збірної України з різних видів спорту;

- 017 Фізична культура та спорт (магістри) на даних спеціальностях навчаються студенти університету, серед яких є кандидати в майстри спорту, майстри спорту, майстри спорту міжнародного класу та члени збірної України з різних видів спорту.

 

 Методичне забезпечення кафедри:

На кафедрі працює методичний семінар, на якому обговорюються проблеми методики організації, проведення окремих видів занять, методика навчання окремих елементів програми. Наявна достатня кількість методичних розробок для всіх видів програм.

Матеріально-технічна  база кафедри:

У розпорядженні кафедри фізичного виховання є спортивний комплекс з чотирма спеціалізованими залами, плавальним басейном та стадіоном. В ігровому залі є змога проводити тренування та змагання з баскетболу, гандболу, волейболу, великого тенісу. Додатково зал обладнаний шведськими стінками, місцями для глядачів, нішею для зберігання інвентаря.

 

Два тренажерні зали оснащені різноманітними тренажерами, шведськими стінками, гімнастичним знаряддям, є стіл для армреслінгу. Тут студенти займаються атлетичною гімнастикою, фітнесом, вдосконалюють спортивну майстерність, розвивають фізичні якості, набувають хорошої спортивної форми.


Спортивний зал для єдиноборств вкритий татамі, має достатню кількість спортивного інвентаря та обладнання. У залі проходять заняття з аеробіки, кікбоксингу, рукопашного бою, карате-до.

 Гордістю кафедри є 25-метровий плавальний басейн з чотирма доріжками, де проходить навчання плаванню, працюють спортивні та оздоровчі групи.

 Стадіон університету має бігові доріжки, велике та мале футбольні поля, спортивне містечко, легкоатлетичні сектори для метань та стрибків.

Викладачами кафедри організовані та проводяться секції з волейболу (чол., жін.), баскетболу (чол.), атлетичної гімнастики, футболу, плавання, легкої атлетики, карате-до, настільного тенісу.

 

 Спортивні досягнення студентів
                Луцького НТУ

Студенти Луцького НТУ прийняли участь у змаганнях міжнародного, всеукраїнського, обласного та міського рівнів.

За підсумками спартакіади міста Луцька серед ВНЗ, збірна команда Луцького НТУ посіла почесне друге місце.


З метою співпраці спортивних шкіл та університету щорічно в спортивному комплексі Луцького НТУ відбувається турнір з волейболу на кубок Ректора. У змагання взяли участь команди Ковельського, Іваничівського та Горохівського районів.

До дня фізичної культури та спорту відбулось урочисте відкриття сезону у плавальному басейні. На урочистості до нашого університету завітав почесний гість – заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба, який нагородив кращих спортсменів серед студентів вузу, а саме:

        1.Чемпіон Європи з козацького двобою, неодноразовий призер міжнародного та всеукраїнських змагань з карате та рукопашного бою, МС України з рукопашного бою, КМС з карате – Дмитро Щурук.

        2. Неодноразова призерка всеукраїнських та обласних змагань з карате, КМС України з карате – Олена Цьох.

        3. Неодноразовий призер міжнародного та всеукраїнських змагань з кікбоксингу, МС України з кікбоксингу – Владислав Капиш.

        4. Призер обласних змагань з пауерліфтингу, якому присвоєно І розряд – Євген Костюк.

        5.Чемпіон Відкритого Чемпіонату ВПА України, неодноразовий призер міжнародного та всеукраїнських змагань з пауерліфтингу, МС України з пауерліфтингу – Тарас Чосік.

        6. Гравці збірної команди Луцького НТУ, що була фіналістом Кубку України з баскетболу «3на 3» – Юрій Шкондя та Вадим Гололобов.

        7.Гравець команди збірної Луцького НТУ з футболу, призер міських змагань – Дмитро Бортнюк.

        8. Гравці збірної команди Луцького НТУ, що була призером Спартакіади міста з волейболу, міжнародного турніру «Волинь зустрічає друзів» та інших обласних та регіональних змагань – Анастасія Баглик та Анастасія Вознюк.

        9. Учасник Всеукраїнської студентської ліги України Анатолій Затвора; член збірної команди з легкої атлетики Волинської області в естафеті «4 на 100 м» – Олександр Пенкало.

За багаторічну плідну роботу нагороджено доцента Іванову А.Є.   

Ректор, студенти та викладачі Луцького національного технічного університету 20 вересня прийняли участь у всеукраїнському флешмобі, присвяченому Міжнародному дню студентського спорту. У місті Тульчин 16–17 вересня відбувся Міжнародний традиційний турнір зі змішаних єдиноборств ММА, присвячений Дню міста. Після цікавих та напружених поєдинків Максим Бухалюк посів перше місце у віковій групі 16–17 років, вагова категорія до 65 кілограмів, Даниіл Шелофаст також став чемпіоном цієї вікової групи у ваговій категорії 77 кілограмів, Солтан Велієв, поступившись господарю змагань, у віковій категорії старше 18 років до 65 кілограмів, здобув срібну нагороду.

Щорічно на футбольній арені Луцького НТУ проходить першість вузу з футболу серед студентів за програмою спартакіади спортклубу університету.

З 29 по 30 вересня в українському місті Павлоград проходив Кубок України з кікбоксингу. Владислав Капиш виступив у складі збірної Волинської області у розділі фул-контакт у ваговій категорії до 57 кг і виборов І місце.

У бельгійському місті Ловерваль 6–7 жовтня відбулися змагання з французького боксу (сават). Владислав Капиш завоював бронзу і посів ІІІ місце у змаганнях.

На стадіоні Луцького НТУ 6 жовтня з нагоди Дня захисника України та Дня Українського козацтва, які у нашій державі відзначають 14 жовтня,  відбувся фізкультурно-патріотичний фестиваль «Козацькі розваги».

 

У Ворохті 20 – 21 жовтня відбувся традиційний Всеукраїнський турнір з карате. Команда Луцького НТУ завоювала 8 нагород. У розділі «Командне куміте» вона стала другою, поступившись тільки команді «Любарт» із нашого міста. В особистій першості, в розділі «Косікі карате», студент групи ТМ-61 Дмитро Щурук, в цікавих та напружених поєдинках, зайняв І місце, а також, у розділі JKA, приніс команді ІІ місце.У розділі «Ката» доцент кафедри фізичного виховання Луцького НТУ Олександр Панасюк здобув срібну нагороду. Випускник машинобудівного факультету нашого університету Максим Бабич посів ІІ місце в розділі «Косікі карате» та ІІІ місце у розділі «JKA».

Крім того, рішенням міжнародної комісії Японської асоціації з карате, Олександру Панасюку було присвоєно міжнародний ІІІ дан. Вручення проводив президент Всеукраїнської федерації карате Олександр Крисько.

8 жовтня у місті Рівне вперше відбувся Відкритий чемпіонат Рівненської області з панкратіону та греплінгу, який зібрав близько 200 учасників із Волинської, Київської, Тернопільської, Хмельницької областей нашої країни.

Студенти технологічного факультету, групи ФК-11, Солтан Валієв, Максим Бухалюк та Данеїл Шелофаст завоювали чотири золотих, одну срібну та дві бронзові медалі. Вони посіли І командне місце у розділі Фул ММА та ІІІ місце – у розділі греплінг.У спортивному комплексі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки 2 – 3 листопада відбулися змагання з баскетболу серед команд ІІ групи за програмою Спартакіади міста Луцька. Команда нашого університету виборола ІІ місце.

У м. Тарчин (республіка Польща) 2 грудня відбувся  Кубок Європи з кікбоксингу. У цих змаганнях брали участь представники багатьох країн  Європи з різних спортивних клубів. Представництво команд було дуже високого рівня. Владислав Капиш виступав у двох розділах «лоукік» та «ufr» у ваговій категорії до 60 кг та потрапив до фіналу. У фінальних поєдинках поступився лише поляку. У підсумку завоював дві срібні медалі.

 У  м. Берлін 8 грудня проходив Кубок Європи з карате, де срібло завоював Щурук Дмитро та бронзу Цьох Олена.Кафедра фізичного виховання робить все можливе, щоб фізичне виховання, як складова частина загальної системи освіти, заклало основи забезпечення та розвитку фізичного і морального здоров'я, комплексного підходу до формування розумових і фізичних якостей особистості, вдосконалення фізичної та психологічної діяльності.