Моя вишиванка

Моя вишиванка

Я ніколи не вміла вишивати. Це така справа, яка має йти від серця. Шлюбні рушники мені вишила краща подруга дитинства. Рушники на ікони-матуся. Свою вишиванку я замовила на сайті. Чоловікову і доньчину-також. І не особливо морочила собі голову. Коли пішла мода на вишиванки, вишиті бісером, я попросила рідну тітку вишити таку ж і мені.

Це був 2013 рік. А потім прийшов 2014. І на весні 2014 мого двоюрідного брата, Миколку, тітчиного сина, забрали в АТО. Ми з ним однолітки. У мене три брати. Рідний і два теж рідні, хоч насправді ми вже друге коліно. Мої брати-моя гордість, і сказати, як ми його чекали, то не сказати нічого. Тітка вишивала мою вишиванку і кропила її сльозами, а я щодня себе «гризла» що не відкупили, бо навіть думка про те, що він не вціліє, не давала дихати. Так минуло літо, прийшов День Святого Миколая, і я, доросла 41-річна жінка, писала листа до святого і просила, щоб день народження мого брата, 19 червня, ми святкували разом. Мене почули! І 12 червня з-під Гранітного повернувся мій брат. А тітка вишила мою вишиванку.

Ви думаєте я її одягнула? Ні. Я подарувала її своїм друзям з Маріуполя. Чарівній дружині нашого колеги, декана енергетичного факультету Саєнка Юрія Леонідовича-Світлані. Ці люди стали для мене прикладом мужності і вірності рідному дому-своєму місту. Прикладом відданості. Такої, про яку варто писати в книгах.  І коли 13 червня відзначається чергова річниця звільнення Маріуполя від російських окупаційних військ, я перечитую наше листування на електронці, коли слова «Ми вільні!!! По корпусах університету не ступає нога чужинця!» заставляли мене скакати по дому і дуже тривожили мою Машу, яка дивилась на мене, як на навіжену. 

Світлані дуже личить моя вишиванка. А ще, вона каже, що постійно відчуває тепло, коли її одягає. По іншому і не може бути. Ця вишиванка- то мої найзаповітніші мрії і моя надія. Надія на те, що повернеться мій брат, що Маріуполь стане українським і що МИР прийде на нашу землю! Перших два вже здійснились. Лишилось дочекатись третього!

Заступник декана факультету екології, туризму та електроінженерії         Ірина Бандура