Агроінженер – професія майбутнього

Агроінженер – професія майбутнього

31 жовтня 2019р. на філії кафедри аграрної інженерії (Волинська державна сільськогосподарська дослідна станція інституту картоплярства національної академії аграрних наук України,  смт. Рокині) для учнів шкіл та студентів першокурсників було проведено тренінг «Агроінженер – професія майбутнього».

Тренінг  розпочав завідувач кафедри «Аграрної  інженерії» проф. Дідух В.Ф. Акцентуючи увагу на тому, що агроінженер - одна з найбільш затребуваних на ринку праці спеціальностей, фахівців якої потребують діючі агропідприємства, було проведено ознайомлення учнів та першокурсників з основними видами діяльності в галузі. Гаранти освітньо-професійних програм спеціальності 208 Агроінженерія доц. Сацюк В.В. та доц. Юхимчук С.Ф., ознайомили присутніх із основними аспектами програм підготовки магістрів  та бакалаврів. 

Перша частина тренінгу  відбулася в лабораторіях  дослідної станції. Заступник директора з наукової роботи Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції к.б.н. Пузняк Оксана Михайлівна, надала інформацію про напрями розвитку в галузі та практичну організацію праці на   дослідницькій станції, продемонструвавши основне лабораторне обладнання. Адже спеціалісти даного напряму не тільки організовують ефективне технічне забезпечення, а й проводять експериментальні дослідження, застосовуючи сучасні методики, контролюють якість сировини сільськогосподарської продукції.

Дослідницька робота є традиційним, але і завжди новим засобом розвитку пошуково-пізнавальної активності учнів, поглиблення знань, удосконалення умінь і навичок, розширення кругозору, формування екологічного світогляду. Дослідництво дає змогу комбінувати різноманітні операції, підходи, спрямовані на організацію пошукової діяльності, тому друга частина тренінгу була проведена  на дослідних ділянках сільськогосподарської станції. Безпосередньо на дослідних ділянках майбутні агроінженери ознайомились з надзвичайно важливим етапом - дослідження  нових сортів сільськогосподарських культур. С.н.с., к.т.н. Голій Олександр Валентинович продемонстрував і охарактеризував сорти зернових культур, інформував про особливості сортової агротехніки, про створення системи адаптованих сортів польових культур на основі виробничої перевірки та сортовивчення.

Заключну частину тренінгу провів  краєзнавець, засновник та директор Музею історії сільського господарства Волині Середюк Олександр Миколайович. У відомому на всю Україну музеї-скансен провели огляд експозицій, екскурсію і спробували в роботі стародавні знаряддя праці, адже майбутні інженери просто зобов’язані знати історію інженерної діяльності в галузі.

 Василь Сацюк доцент кафедри «Аграрної інженерії»