Агроном – професія майбутнього: студенти Луцького НТУ зустрілися із потенційними роботодавцями

Агроном – професія майбутнього: студенти Луцького НТУ зустрілися із потенційними роботодавцями

У Луцькому національному технічному університеті відбувся методичний семінар із ОПП «Агрономія». Студенти та викладачі мали нагоду зустрітися із потенційними роботодавцями, обговорити можливість проходження практики на агропідприємствах та внести рекомендації підприємців до освітньо-професійної програми, в рамках реалізації дуальної форми освіти.

За словами завідувача кафедри екології та агрономії Луцького НТУ Василя Іванціва, на сьогоднішній день змінена процедура акредитації спеціальностей, тому до університету були запрошені стейкхолдери та роботодавці, з якими можна вибудовувати стійку  співпрацю за агрономічним напрямком. Так, серед гостей Ярослав Мазуренко – керівник департаменту аграрного виробництва, ТзОВ «Волинь-зерно-продукт», ВІЛІЯ; Микола Зінчук – директор Волинської філії державної установи «Інститут охорони ґрунтів України»; Володимир Гаврилюк – директор Поліської дослідної станції Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н.Соколовського та Роман Мелемука – випускник магістратури 2020р.

Звернулася до студентів із закликом бути активними та відповідальними у навчанні, задля успішного майбутнього, проректор з НПР Оксана Ляшенко.

«Сьогодні ви навчаєтеся в цікавий час і вам дуже пощастило. У 80-х роках ще була радянська система освіти, у 90-ті утворилася суміш різних освітніх моделей, потім ми ніби почали впроваджувати Болонський процес і уже сьогодні ви проходите навчання за моделлю європейської освіти. Тому вже зараз ви можете скористатися перевагами такої освіти, яка існує в Європі. У вас є унікальна можливість ще під час навчання познайомитися із роботодавцями і спробувати свої сили у них на практиці. Таким чином, ви вийдете з університету повністю готовими до ринку праці. Перш за все, прошу вас довіритися своїй кафедрі і тим людям, які вас ведуть «за руку», адже для вас вони обирали найкращу траєкторію навчання. Будьте відповідальними, сумлінно ставтеся до навчання, цікавтеся науковими досягненнями, активно долучайтеся до освітнього процесу і працюйте пліч-о-пліч зі своїми наставниками. Вам необхідно розуміти, що перед вами великий шлях і після університету вам завжди буде чому вчитись», - наголосила проректор.

Своєю чергою, Ярослав Мазурено зазначив, що для успішної роботи підприємства та для максимальної реалізації випускників, необхідно приділяти більше уваги практиці на господарствах.

«Ми просимо для студентів більше практики на господарстві, щоб навіть на другому курсі уже були короткі ознайомчі практики. Ті люди, які приходять до нас, зазвичай мають слабку базову підготовку, тому важливо мати людей з фундаментальним розумінням усіх процесів, а це фактично предмети 2-3 курсів», - розповідає Мазуренко.

Представник «ВІЛІЇ» також додає, що на підприємстві у «період спокою», тобто з грудня до березня, відбувається навчання працівників, проходять лекції із запрошеними спікерами, готуються тематичні доповіді. Це дає змогу вивчати новітні технології і згодом успішно їх впроваджувати, а також вдосконалювати теоретичні знання кожного із фахівців.

«Зараз в компанії працює 21 агроном і щороку для них ми робимо тести, щоб дізнатися, чого їх варто ще навчити. Після тематичних лекцій, вкінці лютого, ми робимо ще раз зріз знань. Це дає хороші результати, тому ми навіть прив’язали оплату праці до рівня знань спеціалістів. Це дало поштовх їм далі вчитися і розвиватися», - зазначає Ярослав Мазуренко.

Натомість Володимир Гаврилюк додає, що раніше агрономія була досить популярним освітнім напрямком, нині ж кількість людей, які б цікавилися цією галуззю, значно зменшилася. Водночас, такі твердження є необґрунтованими, адже виклики часу вимагають протилежного.

«Основне завдання для нас  – напрямок агрохімії та ґрунтознавства і ми шукаємо таких людей, які готові продовжувати розвиватися в науці. Фахівці у галузі зміни клімату і сіті-фермери є одними із найбільш популярних професій у майбутньому, актуальним є збереження лісів та водних ресурсів. Тому особливості цих сфер потрібно вивчати і розумітися у цих напрямках, бо знання дають свої результати, зокрема у нас на виробництві. Нині дається широка галузь знань і це варто використовувати», - запевняє директор Поліської дослідної станції.

Розповів про особливості роботи Волинської філії державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» її директор Микола Зінчук. Він акцентував увагу на тому, що найкращим показником успішності агронома є його теоретичні знання, поєднані із практичними вміннями.

«Агроном повинен працювати в полі, бо тому хто не пройшов поля, важко стати фахівцем з теоретичних знань. Ми готові і можемо забезпечити агрохімічний блок навчання і практики, в нас є лабораторії, необхідні прилади, забезпечення реактивами. Головне – ваше бажання», - звернувся до студентів Зінчук.

Після знайомства майбутніх агрономів із потенційними роботодавцями, представники та очільники організацій опрацювали із науковцями Луцького НТУ освітньо-професійну програму, запропонували внести корективи та обговорили перспективи взаємодії у напрямку дуальної освіти.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ