Академічна доброчесність: тематичний семінар у Луцькому НТУ

Академічна доброчесність: тематичний семінар у Луцькому НТУ

У Луцькому НТУ належну увагу приділяють запобіганню плагіату, дотриманню етичних принципів в освітньому процесі та провадженні наукової діяльності і забезпеченню довіри до результатів досягнень. Тож у ЗВО триває серія тематичних семінарів з академічної доброчесності та академічного письма.

Сьогодні зустріч фахівця відділу забезпечення якості освітнього процесу, ліцензування та акредитації Олександра Канагеєва відбулася з аспірантами ї їхніми науковими керівниками та іншими науково-педагогічними працівниками ЛНТУ.

Спікер, зокрема, розповів про теорію академічної доброчесності, алгоритм перевірки на ознаки академічного плагіату та відрахування здобувачів. Олександр Канагеєв зазначив, що перевірка на плагіат може бути інструментальною, коли проводитиметься у системі виявлення текстових збігів, та експертна, коли її проводитимуть за допомогою експертної комісії.

Крім того, за словами фахівця, програмні засоби не показують плагіат, а тільки текстові співпадіння. До того ж, за допомогою різних методів модифікації тексту можна зробити роботу з 0% співпадіння тексту. А от основною підставою для відрахування здобувачів є невиконання індивідуального навчального плану, при цьому кваліфікаційна робота /проект є одним із пунктів індивідуального плану.

Подібні тренінги та семінари й надалі обіцяють продовжувати у відділі забезпечення якості освітнього процесу, ліцензування та акредитації  і закликають науковців активно долучатися до тематичних заходів.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції