«Бути художником – це жити»: митці ЛНТУ про місію, професію та зв’язок із всесвітом

«Бути художником – це жити»: митці ЛНТУ про місію, професію та звязок із всесвітом

Творчість, відчуття тонкого і пошуки прекрасного, падіння на повну у внутрішній всесвіт, аби згодом показати його у всій красі зовнішньому світові… Можливо здається занадто лірично, але мабуть усі ми злегка такими є у душі – трохи художники.

Часто митців рівняють під одне кліше, надаючи їм певного усталеного образу. Однак, сучасні художники заявляють про себе впевнено. Це люди, які окрім творчого таланту, дуже цілеспрямовані і відповідальні, критично мислячі і багатогранні. Вони несуть важливу місію і вкладають складні сенси у власні роботи, а відтак, варті особливої уваги суспільства.

Днями українська спільнота художників відзначала своє професійне свято. Не стоїть осторонь і Луцький національний технічний університет, у великому колективі якого є талановиті художники – науковці та викладачі кафедри архітектури та дизайну. Про те, що для них означає бути художниками, розповідають наші митці ЛНТУ.

Зоряна Рубан:

«Бути художником для мене це - жити, жити так, як мрієш! Вся моя робота тісно пов'язана з мистецтвом, його творенням та навчанням. Вільний час та хобі - це теж фарби, майстерня, пленери, цікаві люди і мої рідні, які теж в цьому кольоровому світі».

Руслан Чугай:

«Бути художником – це спосіб життя. Не обов’язково художник проявляє себе пензлем - можна по життю бути художником у будь-якій сфері діяльності, просто творчо відноситися до роботи.

Переважно, художника сприймають як чоловіка з бородою, в береті, біля мольберта, але це не так. Іноді кажуть, що художник має бути трішки голодний, щоб творити і у цьому я теж противник. Художник має бути забезпечений, щоб купувати матеріали, їздити на пленери, подорожувати, надихатися, бачити різні тенденції і йти в ногу з часом. Треба дотримуватися золотої середини в усьому і тоді буде гармонія».

Наталія Градиська:

«Бути художником - це відноситися творчо до кожного моменту свого життя і, за можливості, створювати прекрасні моменти для себе і для оточуючих».

В’ячеслав Шмельов:

«Для мене, бути художником – це бути творчим, вільним у пошуках прекрасного, бути професіоналом, за можливості пізнавати щось нове, бо без цього неможливо. Треба постійно не лише малювати і займатися живописом, відпрацьовувати техніку, але й бачити навколишній світ у всіх його проявах,  тобто цікавитися літературою, кіно, театром, навіть просто подорожувати, що теж дуже важливо для художника.

Потрібно, щоб заповнювали душу нові емоції, щоб щось неймовірно цікаве надихало на нові роботи і на ту ж творчість. Всесвіт і кожної людини її «Я» – це ниточка, яка пов’язує нас і створює нерозривний зв'язок. Вивчаючи навколишнє середовище, ми вивчаємо себе і навпаки. Принаймні для мене, це і є – бути художником».

Богдан Ясинський:

«Перш за все, художник - це моя професія, яку я вибрав давно, ще в ранні роки і займаюся цією справою до сьогоднішнього дня. Щоб бути художником треба мати певні риси характеру, повинна бути воля займатися цим мистецтвом, ти повинен багато знати і мати інтуїцію. Саме інтуїція, зазвичай, дає перевагу у цій професії.

Митець ділиться з іншими людьми враженнями від певних об’єктів, оточення і, в цілому, від життя. По суті, художник  – це ретранслятор між Богом і людьми. Те, що приховане - сильніше того, що показано. Художник покликаний саме для того, щоб на це «приховане» звертати увагу, показувати його  людям, які мають інші професії, які далекі від мистецтва, адже це «приховане» і є мистецтвом.

Вміння художника вибрати есенцію із небуття, із хаосу - це і є його покликанням, його метою і його роботою».

 

Щиро вітаємо наших художників із професійним святом і зичимо невпинного натхнення, нескінченних якісних матеріалів, тільки приємної критики, гідної винагороди і найвищої оцінки суспільства! Пишаємося вами!

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції