ЧЕРГОВА ПЕРЕМОГА СТУДЕНТІВ КАФЕДРИ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ ТА АЕРОДРОМІВ

ЧЕРГОВА ПЕРЕМОГА
СТУДЕНТІВ КАФЕДРИ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ
ТА АЕРОДРОМІВ

У період з 13 по 15 квітня 2016 року на базі Національного транспортного університету у м. Києві проходив ІІ-й етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Автомобільні дороги і аеродроми».

Учасниками Олімпіади стали 38 студентів із 9 провідних вищих навчальних закладів Києва, Луцька, Рівного, Львова, Полтави, Дніпропетровська, Одеси та Харкова. Луцький НТУ представляли студенти кафедри Автомобільних доріг та аеродромів групи БДНс-21 Юрій Ящук, Андрій Бурак, Василь Яцьковський та студент групи АДАм-51 Михайло Максимюк. Керівник команди – асистент кафедри автомобільних доріг та аеродромів автомобільних доріг та аеродромів Марія Коваль.

 

Заїзд та реєстрація учасників Олімпіади відбулися 13 квітня, після чого було організовано пішу екскурсію парками Києва. Ми побували у Печерському парку Співоче поле, під час прогулянки неодноразово зупинялися на видовищних панорамних майданчиках, де нам відкривалися щоразу нові живописні краєвиди на Дніпро та на лівобережну частину Києва. Звідси добре було видно одну з найвищих монументальних скульптур світу «Батьківщина-Мати», Києво-Печерську Лавру, спуск на Набережне шосе. Прогулянка стала дійсно незабутньою, ми отримали масу позитивних вражень.

 

Наступного дня рівно о 10 годині відбулося урочисте відкриття ІІ-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Автомобільні дороги і аеродроми». З привітальним словом виступили керівництво вищого навчального закладу, в якому відбувалося наукове змагання, побажавши учасникам досягнути якомога кращих результатів. Під час офіційної частини було представлено голову та членів журі, членів мандатної та апеляційної комісії. Головою журі став доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри проектування, будівництва та експлуатації автомобільних доріг Одеської державної академії будівництва та архітектури, академік АБУ, академік АЕУ Андрій Мішутін. Після привітального слова головою журі було обрано один з трьох варіантів завдань, і учасники приступили до написання.

 

Під час проведення змагання студенти розв’язували письмові практичні та тестові завдання, що охоплювали дисципліни: «Проектування доріг та аеродромів», «Транспортні споруди на дорогах», «Будівельне матеріалознавство», «Інженерна геодезія», «Експлуатація автомобільних доріг», «Технологія будівництва автомобільних доріг». Завдання були нелегкими та дуже об’ємними. Усього для написання було відведено три години, за які учасники мали виконати вертикальне планування вулиці, визначити положення поперечних перерізів земляного полотна, визначити розміри льотної смуги гідроаеродрому, розрахувати робочі об’єми земляних робіт та робіт при улаштування дорожнього одягу, а також розрахувати потрібні ресурси, необхідні для виконання робіт, заповнити журнал нівелювання, розробити заходи снігозахисту ділянки дороги та пройти тестування, – і це ще неповний перелік завдань. Конкуренція серед учасників була дуже високою, а часу для написання обмаль.

 

В результаті за підведеними підсумками студент групи БДНс-21 нашого університету Юрій Ящук розділив почесне друге місце в індивідуальному заліку разом зі студентом Харківського автомобільно-дорожнього університету, поступившись лише учаснику з НТУ (м. Київ); третє місце посів студент з Полтавського національного університету імені Юрія Кондратюка.

 

Також друге місце здобула команда Луцького НТУ в командному заліку. 

 

Варто відзначити високі досягнення студентів із окремих дисциплін. Так, студент групи БДНс-21 Андрій Бурак виборов І місце з дисципліни «Транспортні споруди на дорогах», студенти групи БДНс-21 Василь Яцьковський та групи АДАм-51 Михайло Максимюк посіли ІІ та ІІІ місця відповідно з дисципліни «Технологія будівництва автомобільних доріг».

 

Після написання конкурсних завдань для учасників господарями олімпіади була організована цікава та пізнавальна оглядова автобусна екскурсія історичними місцями та мальовничими куточками Києва. Студенти мали прекрасну можливість за короткий час познайомитися зі столицею.

 

 

Висловлюю щиру подяку приймаючій стороні за чудову організацію та теплий прийом, а всім учасникам зичу подальших успіхів, процвітання та плідної праці!

Марія Коваль,
асистент кафедри автомобільних доріг та аеродромів