До Луцького НТУ прибув професор Університету Маямі Маркус Джоб

До Луцького НТУ прибув професор Університету Маямі Маркус Джоб

22 листопада відомий американський професор Маркус Джоб виступив для студентів та викладачів Луцького національного технічного університету з доповідями на теми: «Свобода та християнський вплив на формування уряду Сполучених Штатів Америки» та «Контроль якості і розробка даних».

Захід відбувся в рамках Міжнародної науково-технічної конференції «Інженерія та технології: наука, освіта, виробництво», що стартувала в університеті 15 листопада.

Зазначимо, Маркус Джоб – доктор наук, професор кафедри статистики Університету Маямі з 2000 року. Народився в Оклахомі, США. Працював в Школі бізнесу ім. Фармера, Оксфорд, Огайо. Основна сфера діяльності – інформаційні системи та аналіз. Впродовж останніх 25 років надавав консалтингові, навчальні послуги компаніям General Electric, Proctor and Gamble, NASA-Lewis Research Center, Westinghouse. Окрім того, відвідував з лекціями більше 40 українських університетів.

Відтак, розпочав захід завідувач кафедри галузевого машинобудування та лісового господарства Луцького НТУ Віталій Пуць, який представив відомого професора присутнім: «У нас сьогодні високоповажний гість – Джон Маркус Джоб. Він є співорганізатором нашої конференції, членом організаційного та наукового комітету. Сьогодні він прибув до нас, аби виступити з доповіддю. Крім того, приїхав він не з пустими руками – подарував нашому університету книгу в 5-ти примірниках «Статистичні методи забезпечення якості». Ця книга дуже цінна для нас, вона лежатиме в бібліотеці у вільному доступі для кожного».

Потому професор Джоб розпочав знайомство з присутніми: «Хочу виразити подяку ректору Луцького НТУ та колегам за запрошення. Я гість у вашій країні і маю велику нагоду сьогодні вести з вами діалог». Відтак, Маркус Джоб обговорив з присутніми такі теми: християнську віру; визначення свободи; як Колумб відкрив США; про заснування університетів; про капіталізм; про проголошення незалежності та конституцію. Крім того, професор процитував настанови Джорджа Вашингтона у його прощальній промові 19 вересня 1796 року: «З усіх розпоряджень і звичок, які призводять до політичного процвітання, релігія та мораль завжди є їхньою опорою… І давайте не дозволимо собі зробити припущення, що мораль може підтримуватися без релігії. Розум і досвід говорять нам, що ми не можемо очікувати того, що національна мораль зможе зберегтися при виключенні релігійних принципів». По завершенню доповіді Маркус проаналізував і розвиток українських закладів вищої освіти, зазначивши, що «українські студенти не менш талановиті, чим американські, у них просто наразі менше можливостей для реалізації. Тож, шукайте їх!».

 


 

 

Олександра Містюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1127087314111984