Доторкнутись до духовності

Доторкнутись до духовності

 24 вересня 2014 р. студенти гр. ОАС-21 під керівництвом куратора Оксани Нужної в рамках проведення на ФОФ тематичного відпочинку «Мистецька палітра» відвідали єдиний в Україні музей, який представляє самобутню регіональну школу волинського іконопису, – Музей Волинської ікони.

Екскурсовод розповіла слухачам, що збірка музею нараховує понад 1,5 тис. пам’яток сакрального мистецтва, а саме понад 600 ікон XVI-XIX ст., предмети металопластики (шати ікон, церковне начиння, іконки), декоративну різьбу (царські врата, кіоти ікон) та скульптуру.

Особливу увагу студентів привернув окремий зал музею, присвячений Холмській Чудотворній іконі Божої Матері – безцінній перлині збірки, унікальній пам’ятці візантійського мистецтва ХІ-ХІІ ст., одній із найшанованіших християнських святинь. Екскурсантам дізналися й про те, що у цій залі проводяться не тільки екскурсії, але й богослужіння.

Змістовну розповідь екскурсовода студенти слухали з увагою, з великим зацікавленням долучались до діалогу з фахівцем. Екскурсія в Музей Волинської ікони відкрила студентам  багато нових сторінок з історії рідного краю та його мистецтва.

Оксана Нужна,

 доцент кафедри обліку і аудиту