ЕКОЛОГІЧНИЙ ДЕСАНТ ЛУЦЬКОГО НТУ: БОРОТЬБА ЗІ СМІТТЯМ НА «ВСІХ ФРОНТАХ»

ЕКОЛОГІЧНИЙ ДЕСАНТ ЛУЦЬКОГО НТУ:
БОРОТЬБА ЗІ СМІТТЯМ НА «ВСІХ ФРОНТАХ»

Обсяг накопичення твердих побутових відходів у нашій країні характеризується стійкою динамікою зростання. В середньому на одну особу на рік припадає 220-250 кг відходів, а у великих містах і поготів – до 400 кг. Це чи не єдиний показник, за яким ми переганяємо країни ЄС. Тому поступово територія держави перетворюється на «великий смітник». Проблема засміченості країни – це проблема «засміченості людської натури», а рівень її вирішення – індикатор рівня шляхетності нації, її майбутнього в цьому світі.

Тому важливо, щоб проблема накопичення відходів вирішувалася в площині взаємодії громади, бізнесу, влади. Не остання роль повинна приділятися питанню екологічного виховання особистості.

Так, 22 квітня 2016 року студенти Луцького на чолі із ректором Петром Савчуком долучилися до Всеукраїнської екологічної акції «Зробимо Україну чистою разом!». Акція проходила в м. Луцьк уже вшосте. Загалом прибиранням було охоплено 15 зелених зон міста. Так, студентська молодь долучилася до прибирання скверу поблизу ПАТ «Енко».

 

А вже двома годинами пізніше студенти разом із викладачами долучилися до прибирання території навколо найбільш історичної споруди Луцького НТУ – приміщення колишнього земельного банку, що в свій час виконувало функцію гарнізонного будинку офіцерів.

 

 

Було очищено бруківку від трави та сміття, знищено хащі, проріджено зелені насадження, вирубано рослинність, що проросла на даху приміщення, зафарбовано написи на фасаді, зібрано масу побутових відходів. Пліч-о-пліч працювали студенти факультету бізнесу, факультету обліку та фінансів, факультету будівництва й дизайну. Ентузіазму прибиральникам додавав ректор Луцького НТУ Петро Савчук та проректор з науково-педагогічної роботи Сергій Шимчук, які брали активну участь у толоці.

Юрій Фесіна,
заступник декана факультету бізнесу