Економіка майбутнього – футуристичний тренінг в ЦУМі

Економіка майбутнього – футуристичний тренінг в ЦУМі

Починаючи з травня Арт-галерея, розміщена на п’ятому поверсі Луцького ЦУМу, стала місцем творчості, нових технологій, цікавих тренінгів та зустрічей, які пропонують прогресивній молоді факультети і кафедри Луцького НТУ.

15 червня 2021 року свій тренінг на тему «Економіка майбутнього» провели викладачі кафедри економіки, яка здійснює підготовку фахівців зі спеціальності 051 «Економіка» за широким спектром освітніх програм першого (бакалаврського), другого (магістерського) і третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти.

Приємно, що участь у тренінгу взяли як школярі, так і учні технікумів. У процесі тренінгу були розглянуті фундаментальні рівні економічної системи, технологічні уклади, що визначають економічний розвиток, роль економіки для забезпечення сталого розвитку, особливості так званих «коричневої», «синьої» та «зеленої» економік, напрями розвитку цифрової економіки, сучасні тренди розвитку світової економіки, головні техніко-економічні тенденції, характерні риси економіки майбутнього за основними сферами.

Також поговорили про винаходи, які повністю змінять наш світ, та технології, які освоїмо протягом найближчих 100 років та їх вплив на економіку. Не оминули також філософських проблем людини, її місця в сучасній економіці, розглянули моральні норми нової екологічної філософії, звернули увагу на глобальні дії щодо переходу до нової моделі екологічної економіки тощо.

У процесі тренінгу учасники подискутували щодо ряду ключових питань: якого «кольору» буде економіка майбутнього, як зміниться людина майбутнього під впливом нових технологій, як вони вплинуть на економіку, якими будуть форми економічних відносин та чи будуть взагалі потрібні гроші в економіці майбутнього та багато інших.

На завершення усі учасники мали змогу представити власний футуристичний прогноз розвитку економіки майбутнього та обґрунтувати, які компоненти вони вважають ключовими в системі взаємозв’язків: техніка і технології, або суспільство і людина, або природа і екологія, або ж фінанси і гроші. Таким чином, фактично було виявлено зацікавленість кожного з учасників до вивчення технічних, природничих чи гуманітарних наук. Слід відзначити, що вподобання учасників розділилися між усіма з цих галузей наук.

Перевагою Луцького НТУ є те, що ми пропонуємо вступникам широкий спектр спеціальностей та освітніх програм за кожною з цих галузей наук. Тому кожен може обрати близький йому напрямок вищої освіти, щоб у майбутньому займатися улюбленою справою.

Принагідно зазначимо, що в суботу 19 червня 2021 року з 10 до 18 год. усі кафедри нашого факультету бізнесу та права будуть проводити цікаві та пізнавальні заходи, запрошуємо усіх бажаючих!

Олександр Шубалий

завідувач кафедри економіки

Деталі щодо вступу на освітні програми зі спеціальності 051 «Економіка» в Луцькому НТУ представлені в інформаційному буклеті.