Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить

 

Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить

 

Чорнобильський вітер по душах мете,

Чорнобильський пил на роки опадає,

Годинник життя безупинно іде…

Лиш пам'ять, лиш пам'ять усе пам'ятає.

Олена Матушик

 

30 років минуло відтоді, а пам’ять наша зберігає все до найменших подробиць. Надто вражаючими і болючими були ці подробиці. Вибух на Чорнобильській АЕС – подія, за визначенням ООН «найбільша ядерна катастрофа в історії людства» яка набула явища планетарного масштабу і вплинула на долі мільйонів людей, що проживали на значних територіях України, Білорусі, Росії. Чорнобиль залишив радіоактивний слід на території десятків країн Північної півкулі включаючи Швецію, Польщу, Грузію, Німеччину, Туреччину, Японію, США та інші країни.

27 квітня 2016 р. працівники бібліотеки спільно з кафедрою туризму та цивільної безпеки та кафедрою екології організували і провели тематичний захід «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить» .

Із вступним словом виступила провідний бібліотекар С.О. Сакович.

Студентка гр. ОПБ – 21 Печончик Тамара навела факти найбільшої катастрофи, які вплинули на сучасний стан довкілля та здоров’я людей. Вірш про Чорнобильську аварію Миколи Сингаївського продекламував студент гр. АТ-11 Сергій Фелістович.


Доцент кафедри туризму та цивільної безпеки Рудинець Микола Віталійович у своїй доповіді: «Чорнобиль – катастрофа, вчора, сьогодні, завтра» розповів про причини катастрофи та про великий подвиг тих, хто ціною власного здоров’я і життя боронив світ від страшної біди, ліквідуючи пожежу на атомній станції. Виступ поєднувався показом документальних фільмів «За секунду до катастрофы», «Вся правда о Чернобыле».


Кандидат історичних наук, доцент Іванців Василь Володимирович розповів про негативний вплив радіації на здоров’я людини.

Бібліогафічний огляд літератури «Чорнобильський біль» провела бібліотекар 1-ї категорії Т. А. Богуш