«Європейські індикатори якості освітніх досліджень»: у Луцькому НТУ Зимова школа УАДО

«Європейські індикатори якості освітніх досліджень»: у Луцькому НТУ Зимова школа УАДО

У стінах Луцького національного технічного університету стартувала ІІІ Зимова школа Української асоціації дослідників освіти, учасники якої обговорюватимуть європейські індикатори якості освітніх досліджень.

Розпочався захід із вітальних промов членів організаційного комітету. Перш за все, подякував учасникам Школи за візит ректор Луцького НТУ Петро Савчук: «Дуже приємно в чергове бути на відкритті та долучитися до організації такого цікавого продукту, адже все, що пов’язане з підтримкою якості освіти - це важливі складові, які гідно позиціонують нас у світовому просторі і показують, що ми конкурентні й рухаємося у правильному напрямку. Останнім часом наш університет бере на себе велику відповідальність, оскільки ми намагаємося підтримувати пріоритетні ініціативи в плані розвитку освіти і науки в Україні. Я впевнений, що Зимова школа дасть вагомий результат і дозволить обмінятися цікавими думками, аби згодом їх донести до профільного міністерства й сприяти розвитку і становленню якості освіти і науки України».

За допомогою скайп-зв’язку, привітав учасників Зимової школи менеджер НЕО в Україні за напрямком Жана Моне програми Еразмус+ Петро Крайнік. Він поінформував присутніх про види проектів Жана Моне, окреслив їхні особливості та вимоги до подання заявок для участі, а також побажав освітянам здобути нові знання і досвід у ході цьогорічної Школи.

«Ознайомившись із програмою заходу, я побачив імена дуже цікавих спікерів і сподіваюся, що ваша Школа пройде у дружній атмосфері і ви здобудете чимало хорошого досвіду. Крім того, я хочу привітати УАДО і гостинних господарів з Луцька, бо саме завдяки їм відбувається цей захід. Дуже важливо робити такі зустрічі в рамках проектів Еразмус+, бо вони дають можливість організувати обмін досвідом, здобути цікаві знання та нові зв’язки», - зауважив Петро Крайнік.

Із вітальним словом також виступила віце-президент УАДО, професор Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Оксана Заболотна: «Ми вдячні, що Луцький НТУ відчинив для нас свої двері і дозволив ознайомитися із волинським краєм. Надзвичайно приємно, що сьогодні тут зібралися учасники зі всіх регіонів України, які мають відношення до освітніх досліджень і представляють різні галузі наукового знання, а це і педагоги, і філософи, і філологи, і математики, і фізики… всі, хто можуть долучитися до покращення нашої освіти».

Крім того, Оксана Заболотна розповіла присутнім про  діяльність Української асоціації дослідників освіти, зокрема ознайомила із її історією, місією та етичними стандартами, продемонструвавши відповідну презентацію. У якості лектора, вона також оприлюднила загальний огляд Європейських індикаторів якості освітніх досліджень. За словами Оксани Заболотної, Зимові школи уже відбулися в Трускавці та в Умані, завдяки яким вдалося створити мережу зацікавлених освітою молодих дослідників та вибудувати співпрацю з університетами, які сприяють розвитку освіти.

Продовжив естафету тренінгів український дослідник університетської освіти Сергій Курбатов, який розповів про університетські рейтинги як механізм інтеграції української вищої освіти до Європейського простору вищої освіти.

Варто зазначити, що ІІІ Зимова школа проводиться в рамках проекту УАДО «Європейські індикатори якості освітніх досліджень для розширення можливостей освітян в Україні та співфінансується Програмою Erasmus+ Європейського Союзу. Захід триватиме майже тиждень, впродовж якого науковці із різних куточків України візьмуть участь у тематичних лекціях та тренінгах, ознайомляться із матеріально-технічною базою Луцького НТУ та оглянуть Луцьк і його історичні та культурні принади.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1460635684090477