Інформатизація та кібербезпека: про що говорили студенти ЛНТУ зі стейкхолдером

Інформатизація та кібербезпека: про що говорили студенти ЛНТУ зі стейкхолдером

Сьогодні, 10 вересня, кафедрою комп’ютерно інженерії та кібербезпеки Луцького національного технічного університету проведено відкриту лекцію, спікером якої став стейкхолдер ФОП Олександр Клеха - спеціаліст з питань інформатизації та кібербезпеки.

Відкрила захід завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки професор Наталія Чернящук: «Backend – це саме та магія, що відбувається, коли ти вводиш інформацію на сайті та натискаєш кнопку enter. Після цього твої дані будуть оброблені та збережені. Для простоти можна вважати, що «Backend» – це CMS або движок сайту з усіма його зв’язками з механізмами хостинга – базою даних, веб-сервером, поштовими службами».

До заходу долучилися студенти ОП «Комп’ютерна інженерія» та ОП «Кібербезпека» і інші. Головними темами зустрічі стали питання щодо забезпечення розвитку студента як спеціаліста на сучасному ринку праці. Головну увагу студентів захопили питання забезпечення роботи сервісів в мережі інтернет, а саме серверна частина розробки сучасних програмних рішень. Також не оминули важливість персонального росту та оволодіння інструментарієм розробника і спеціаліста з управління серверними рішеннями. Говорили про серверні мови програмування, такі як Bash, Perl, Java, C/C++, Python, Ruby, GOlang, Node JS (програмні платформи).


«Ріст зарплати ІТ-спеціалістів на ринку України за період весни-літа 2021 року склав понад 20-30%, а в деяких галузях (стеках) більше 50%. Даний стрибок вказує на серйозний дефіцит висококваліфікованих професіоналів своєї справи. До прикладу, топова оплата праці на міжнародній біржі для вихідця з України декілька років тому складала 30 доларів за годину, сьогодні ж ця сума не рідко перевищує і 50-ти», - розповідає Олександр Клеха.

Також особливу увагу в процесі розповіді Олександр звернув на важливість вивчення мов програмування: «Знання дають можливість розробки повнофункціональних Backend платформ різного призначення». Як приклад, були наведені практичні розробки та впровадження, проаналізовані основні переваги різних серверних та клауд платформ, а також їх недоліки. Розглянуто сучасні клауд-рішення від головних провайдерів (Amazon, GoogleCloud, MS Azure) та засоби взаємодії з ними і розгортання інфраструктури.

Так, було заплановано організувати низку подібних зустрічей для висвітлення питань розробки FrontEnd-у та розгляду практичних архітектурних рішень.

Завідувач кафедри КІ та КБ Наталія Чернящук