ЛНТУ-55! Більше, ніж просто історія… Полюс росту

ЛНТУ-55! Більше, ніж просто історія… Полюс росту

Пригадуючи, як усе починалося, ми думками поверталися у той час, коли виробництво та промисловість лише брали початок своєї історії у Луцьку, коли місто зароджувало власні традиції, унікальні  місця і визначні події, коли люди багатіли враженнями від впровадження чогось нового, прогресивного, будуючи плани на майбутнє і не уявляючи, яким воно буде насправді.

Усього за 55 років світ змінився до непізнаваності, Волинь змінилася, змінився Луцьк і його люди. П’ять десятків років тому, містом не курсувало жодного тролейбусу, а машини були розкішшю, окремі заводи тільки-но починали будуватися і ми уявлення не мали про мобільні телефони чи wi-fi . Сьогодні ми маємо усе для комфортного життя, для зручного побуту, усі можливості бачити світ і не обов’язково для цього кудись їхати, ми можемо пересуватися і небом і землею або ж долати кордони планети… Ми мріємо-створюємо-вдосконалюємо.

Найбільша заслуга прогресу по-правді належить науковцям, які стають рушійною силою змін і трансформацій. Найкращим підтвердженням плідної і відданої праці освітян та науковців є невпинний розвиток нашого Луцького національного технічного університету.

За 55 років ми доказали, що можемо бути гідними конкурентами на світовій арені, ми продемонстрували унікальність технічного ЗВО не лише у регіоні, але й далеко за його межами, наші студенти гордо несуть звання випускників ЛНТУ у різних куточках світу. Ми змогли утвердитися, здобути досвід і впевнено рухатися у напрямку реалізації майбутніх планів та сміливих мрій.

Коли 11 квітня 2008 року Указом Президента України нашому ЗВО було присвоєно статус національного, ми впевнено вдихнули смак нового життя. Ми отримали поштовх до ще більших звершень, до реалізації давно намічених амбітних цілей і прогресивних напрацювань.

У новому статусі ЛНТУ здійснював освітню і наукову діяльність в чотирьох навчально-науково-виробничих інститутах (ННВІ): інженерних та інформаційних технологій (д.т.н. професор В.Д. Рудь), ресурсо-збереження та будівництва (д.г.н., професор Я.О. Мольчак), економіки та управління (д.е.н., професор І.М. Вахович), неперервного навчання (д.т.н, професор В.Ф.Дідух).

Університет готував фахівців на семи факультетах: комп’ютерних наук та інформаційних технологій, машинобудівному, технологічному, будівництва та дизайну, екології та приладо-енергетичних систем, бізнесу, обліку та фінансів, а також на 38 кафедрах, у Навчально-науковому центрі післядипломної освіти та Центрі технологій дистанційного навчання.

Тепер науковий потенціал ЗВО сягнув 436 науково-педагогічних працівників, серед яких 23 доктори наук і професори, 230 кандидатів наук та доцентів, один член-кореспондент НАНУ, 14 академіків, 9 членів-кореспондентів галузевих та закордонних академій наук, один заслужений діяч науки і техніки України, вісім заслужених працівників освіти України, 112 відмінників освіти України, три стипендіати Кабінету Міністрів України.

Рівень національного університету дозволив розширити міжнародні зв’язки. Якщо раніше співпраця ґрунтувалася на посиленні відносин із німецькою спілкою «Мости дружби в Україну» та її очільником Карлом Германом Кроґом, то з 2008 року і до сьогодні ЗВО вдалося здобути понад 80 надійних партнерів із 25 країн світу.

Результатом активної роботи усього колективу ЛНТУ у 2012 стало те, що наш університет посів 26 сходинку у рейтингу кращих технічних ЗВО України .

Упродовж багатьох років натхненником і організатором усіх етапів розвитку і становлення нашого університету як одного із провідних вищих навчальних закладів Волині та України був Віктор Володимирович Божидарнік. У 2015 році ректор відійшов у Вічність, залишившись у пам’яті колег «батьком вишу» та людиною з великим серцем.

З 2015 року Луцький НТУ очолював доктор технічних наук, професор Петро Петрович Савчук. У цей період в університеті успішно продовжують діяльність 7 факультетів та три коледжі. Унікальність ЗВО підсилює поява кафедри військової підготовки, яка готує офіцерів запасу за трьома спеціальностями: бойове застосування механізованих підрозділів; бойове застосування підрозділів наземної артилерії; психологія.

У цей період професорсько-викладацький склад Луцького НТУ зріс до 396 штатних осіб, з них професорів, докторів наук – 27 осіб; професорів, кандидатів наук – 4 особи, доцентів, кандидатів наук – 313 осіб.

Донині Луцький НТУ бере участь в освітній програмі ЄС Еразмус+, в рамках якої студенти отримують гранти на навчання та стажування в закордонному закладі-партнері. З 2011 року Луцьким НТУ було розпочато реалізацію програми подвійного диплому, за результатами якої студенти отримують дипломи двох навчальних закладів. Програма реалізується з університетом «Люблінська Політехніка» (Республіка Польща) та Політехнічним інститутом м. Браганси (Португалія). Водночас, діють проекти, які фінансуються з фондів Європейського Союзу.

Крім того, Луцький НТУ нараховує у своєму складі 7 навчально-лабораторних корпусів, два гуртожитки, для закріплення практичних навиків діє полігон і автодром. Для відпочинку студентів і викладачів вузу функціонують спортивно-оздоровчі бази на озерах Світязь та Пісочне. Університет має свій спортивний комплекс з ігровим залом, двома тренажерними залами та залом для занять аеробікою, плавальним басейном, стадіон, сертифікований сектор для легкоатлетичних метань.

Етап радикальних змін, трансформація поглядів на освіту і науку, зміна підходів до студентства та ера новітніх технологій і ультрасучасних просторів – це наше сьогодення. У грудні 2020 року колективом університету було обрано нового ректора – доктора економічних наук, професора Ірину Михайлівну Вахович. Тепер в університеті відбувається повна реорганізація, хоча у його складі й надалі продовжують діяти 7 факультетів і 38 кафедр, які отримали структурні зміни та перейменування. Постійно розширюється коло партнерів, відбувається низка інфраструктурних змін, зокрема капітальні ремонти, будівельні роботи та створення спортивної інфраструктури тощо.

Віднині університет має свою чітко визначену місію та візію і керується головними критеріями: ціЛь, Напрям, рісТ, Успіх. Науково-педагогічний склад ЗВО працює на підсилення позитивного іміджу університету, а відтак, над якістю наукової складової закладу та взаємодії зі студентами, гарантуючи їм надання актуальних теоретичних, практичних навичок та успішне працевлаштування.

Пройшовши усі етапи історії Луцького НТУ від заснування і до сьогодні, увібравши найкращі традиції засновників і професійність сучасників, Луцький НТУ впевнено заявляє, що є ПОЛЮСОМ РОСТУ ДЛЯ КОЖНОГО!

ЛНТУ 55 – більше, ніж просто історія!

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції

Фото - "Волинські новини", архів ЛНТУ