Луцький НТУ – на Фестивалі наук в Любліні

Луцький НТУ – на Фестивалі наук в Любліні

Для студентів, які навчаються в Луцькому НТУ створені всі умови для отримання європейського досвіду. Для прикладу, з університетом «Люблінська Політехніка (республіка Польща) волинський ВНЗ плідно співпрацює уже досить тривалий час. Для тих, хто володіє англійською або польською мовами є місячна практика в бюро міжнародних обмінів «Люблінської Політехніки». Для охочих продовжити навчання після отримання ступеня «бакалавра» є можливість стати учасником програми «Подвійного диплому». В межах спільного для університетів Проекту «ПЛ-НТУ Транскордонний обмін досвідом» основними напрямками роботи є перспективи проведення спільних конференцій, публікації у фахових виданнях результатів досліджень науковців обох університетів, стажування студентів на провідних підприємствах Люблінського воєводства та Волинської області, а також організація спеціалізованих курсів з вивчення іноземної мови з отриманням мовних сертифікатів. Ще один напрямок співпраці українського та польського ВНЗ – це спорт. Регулярно проводяться спільні футбольні турніри: весною в Любліні, а восени – у Луцьку.

20-26 вересня 2014 тривав XI Люблінський фестиваль науки, що цьогоріч координувався Люблінською політехнікою.  «Немає жодних бар'єрів у проведенні досліджень, що важливо знати для кожного науковця. Кожен може взяти участь у Фестивалі наук, незалежно від віку, освіти чи інших обмежень», зазначила Мажена Дудізнська, проректор з наукової роботи на відкритті заходу. В рамках Фестивалю, окрім представлення наукових та мистецьких проектів, відбулося відкриття стадіону «Арена-Люблін». Усі недільні заходи, в тому числі і Науковий пікнік відбулися на новому об’єкті, оглянути який прийшло більше 25 тисяч осіб. А для проведення першої спортивної гри було запрошено збірну команду з футболу Луцького НТУ – партнера-ВНЗ. Матчева зустріч закінчилася перемогою української команди. Гравці діляться своїми враженнями від участі у Фестивалі наук.

Сергій Ананійович Савчук, капітан збірної, завідувач кафедри фізичного виховання: «Максимально позитивні враження. Від потужної матеріально-технічної бази, матчу на «Арені-Люблін», а згодом і нагородження на головній сцені. Попри змішаність команди хлопці показали високий рівень гри, згуртованості. Що й казати – рахунок 7:6. І це при тому, що наша команда сумарно була старшою на 100 років за команду Люблінської політехніки!»

Ілля Святославович Козачук, заступник декана машинобудівного факультету, ділиться своїми враженнями: «Я в захваті від участі. Приємно бути запрошеним на таке дійство, та ще й перемагати. Для Луцького НТУ – це не просто гра, це ще один вектор спілкування з колегами з Любліна. Гра була надзвичайно динамічною, кожен учасник повністю віддавався процесу».

Едуард Леонідович Селезньов, завідувач кафедри машин легкої промисловості машинобудівного факультету: «Організація Фестивалю  продемонструвала чи не кращий європейський рівень. Передусім – це розвиток спілкування України з близьким зарубіжжям, і такий підхід необхідно розвивати далі. Важливо, щоб зросла ініціатива і від вищих структур, тоді процес європеїзації стане ще інтенсивнішим». 

Наступний товариський матч між університетськими збірними відбудеться 25 жовтня, проте вже на футбольному полі спорткомплексу Луцького НТУ. Зрештою, яким би не був результат кожної такої зустрічі – важливішим завжди буде те, наскільки вони сприяють налагодженню міжнародної співпраці навчального закладу, наскільки відкривають нові можливості для студентів та наскільки сприяють розвиткові української освіти в цілому.

Галина МИКИТЮК