Луцький НТУ та Modern Expo: синергія якісної освіти та успішного працевлаштування

Луцький НТУ та Modern Expo: синергія якісної освіти та успішного працевлаштування

Сьогодні, 28 лютого, відбулася зустріч колективу Луцького національного технічного університету, на чолі з ректором ЗВО Петром Савчуком, із українським бізнесменом, cпіввласником та генеральним директором «Modern Expo» Петром Пилипюком. Візит науковців до головного офісу Modern Expo відбувся у рамках підписаного меморандуму про співпрацю між Луцьким НТУ та Волинським обласним об’єднанням організацій роботодавців.

Основною темою зустрічі стало впровадження дуальної форми освіти та підготовка у ЗВО фахівців, що відповідатимуть потребам роботодавців. Для успішного впровадження нової системи в освітній процес та ефективної взаємодії із бізнесом, надто важливими є напрацювання обох сторін. Отож, до обговорення актуальних питань у взаємозв’язку «університет-працедавець» долучилися проректори та завідувачі кафедр Луцького НТУ.

За словами ректора Петра Савчука, сьогоднішня зустріч на базі провідного підприємства світового масштабу «Modern Expo» організована для того, щоби мати системну взаємодію за трьома основними напрямками.

«Перший напрямок – підвищення якості підготовки за всіма спеціальностями, які є ключовими для підприємства. Для цього ми відпрацьовуємо модель бази практик, модель підвищення кваліфікації викладачів і модель для взаємодії в науковому сегменті. Друге – це втілення якісної форми дуальної освіти. Тобто комплексний цикл, у якому під конкретних студентів, починаючи з 2 курсу, будуть створюватися навчальні плани з дисциплінами чи модулями, які формуватимуть специфічні компетентності для конкретного роботодавця. Паралельно відбуватиметься тестування на практиках або на випускних кваліфікаційних роботах. Третє – ми відпрацювали модель, яка буде сприяти не лише якості та поглибленню взаємодії в сегменті дуальної освіти, але й розвитку в сфері креативної індустрії. Зокрема, спільні проекти зі студентським бізнес інкубатором, старт-ап школою тощо, які дозволять генерувати ідеї на рівні підприємств у певних технологічних циклах, вирішувати ті чи інші задачі на виробництві і паралельно пробуджувати молодь в університеті, зацікавлювати і надихати до креативу. Сумарно це підсилить позиції як підприємства так і нас, як освітнього закладу, який прагне готувати елітних студентів і надавати якісну освіту», - наголошує ректор.

Своєю чергою, Петро Пилипюк привітав учасників зустрічі та зауважив, що це чудова нагода порозмовляти про те, як сьогодні можуть співпрацювати волинські роботодавці із провідним технічним ЗВО.

«В нас є хороша нагода зрозуміти специфіку роботи один одного і знайти точки дотику, які допоможуть досягнути ефекту синергії. Ми повинні зробити все, щоб студент, який навчається у вас знайшов хорошу роботу в Україні та був підготовленим до неї. Натомість ця робота має бути настільки високооплачувана, щоб він не думав кудись їхати, а залишався тут. У цьому полягає наше поєднання, аби ви готували хороших фахівців, а ми створювали таке робоче місце, щоби працівник отримував задоволення від роботи та винагороди», - зауважує Пилипюк.

Перш за все, генеральний директор «Modern-Expo» здійснив презентацію компанії. За його словами, Modern  Expo – це передусім, люди, за якими стоїть глобальна компанія, що розробляє рішення для ритейлу під ключ. Спікер розповів про історію створення великого бізнесу та його перспективи. Нині мрія компанії – бути не просто глобальним постачальником, а стати агентом змін у ритейлі.

«Чому агент змін? Тому що світ динамічно змінюється, з’являються нові форми торгівлі і ми хочемо допомогти ритейлу йти в ногу з часом, змінюватися, але залишатися ефективним. Наша місія – допомагати ритейлерам продавати, а покупцям - купувати. Крім того, наша компанія має унікальну корпоративну культуру, яка повинна будуватися на таких цінностях як: чесність, відповідальність, оптимізм, відкритість, взаємоповага та довіра», - розповідає Петро Пилипюк.

Після презентації компанії, огляду її діяльності, унікальних розробок та напрацювань майбутнього, науковці Луцького НТУ мали нагоду ознайомитися із виробничими майданчиками Modern Expo, почути відгуки від працівників, чимало з яких, до слова, є випускники нашого університету.

Насамкінець, Петро Савчук та Петро Пилипюк обговорили пріоритетні напрямки взаємодії та конкретні кроки її реалізації.  Натомість науковці університету зустрілися із фахівцями компанії, котрі відповідають за різні напрямки її діяльності та окреслили спільні шляхи у співпраці.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото – Олена Третяк

Більше фото: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1486774168143295