Машинобудівний факультет відзначив своє 35-річчя!


Машинобудівний факультет відзначив своє 35-річчя!

Сьогодні, 16 жовтня, святкує свій 35-ий день народження машинобудівний факультет Луцького НТУ. В рамках святкування відбувся ряд подій та презентацій на кафедрах факультету.

Так, розпочали захід із привітань від в.о. ректора Петра Савчука, адміністрації університету, декана МБФ Ігоря Цизя та запрошених гостей.


Передусім, з вітальним словом виступив в.о. ректора Петро Савчук. Він поздоровив факультет із його днем народження, відзначив високі досягнення працівників МБФ та подякував декану за високі р
езультати та успіх.

Потому, привітав рідний факультет декан МБФ Ігор Цизь:

«Щиро вітаємо наших гостей, адміністрацію та колег у приміщенні кафедри лісового господарства. Сьогодні ми зібралися із чудового приводу – 35-річчя нашого факультету. Наш сьогоднішній захід носить промоційний характер. Тож, ми хочемо продемонструвати наші здобутки у розвитку матеріально-технічної бази».

Під час святкування згадали й історію створення машинобудівного факультету, а допоміг відтворити ті епохальні події у пам’яті перший декан МБФ Ярослав Лелик.

«Все почалося в далекому 73-му році. Це були роки становлення нашого університету. Тоді ми були лише філіалом Львівського політехнічного інституту. На той час, це була лише віддалена перспектива цього потужного закладу вищої освіти, яким є зараз луцький НТУ», - розповів Ярослав Лелик. Він приніс фото із зображеннями усіх, хто доклався до створення такого видатного й багатогранного факультету як МБФ.

Далі слово надали видатній особистості факультету, тому, хто 26 років присвятив його створенню та становленню й дотепер працює на його благо, декану МБФ 1992 - 2018 рр. Сергію Пустюльзі.

«Що таке 35 років в епохальному сенсі? – Мабуть, зовсім нічого. А що таке 35 років у розрізі факультету? – Це уже ціла історія…

За цей час ми «народили» 3 факультети: економічний, інженерно-конструкторський і будівельний, ми з вами відкрили 16 спеціальностей і випустили більше 12 тисяч випускників.

Не хочу обтяжувати вас цифрами, але така кількість  означає одне: наші випускники зараз творять промисловість нашої держави. Це наша гордість і найбільше досягнення!

Так, шлях наш зовсім не простий, але той результат, який ми маємо зараз абсолютно вартий усіх зусиль, які були вкладені у розвиток нашого факультету.

Ще раз вітаю усіх зі святом і хочу, щоб кожен причетний до МБФ згадав сьогодні усе найкраще, що у нас було. Бажаю усім здоров’я, удачі і добра», - підсумував Сергій Пустюльга.

Відтак, в рамках святкування 35-ої річниці, машинобудівний факультет презентував свої особливості й досягнення, потужності своєї матеріально-технічної бази і нову кафедру. Тож, в.о. ректора Петру Савчуку та гостям продемонстрували нові лабораторії на базі новоствореної кафедри лісового господарства, можливості агрополігону, навчально-науковий центр кафедри АТТ, результати використання ліцензійної програми моделювання одягу «ASSYST» у навчанні студентів спеціальності «технології легкої промисловості», а також відкриття лабораторії харчових технологій.Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUnivers...