Майбутні агрономи та агроінженери ЛНТУ вивчали особливості посівних робіт

Майбутні агрономи та агроінженери ЛНТУ вивчали особливості посівних робіт

Технологічний процес посівних робіт доволі складна і відповідальна справа. Тут необхідно володіти максимальними знаннями про агрометеорологічні фактори, властивості ґрунтів та їх особливості, знати властивості добрив та способи їх внесення (основне, припосівне, підживлення), розумітися на посівному матеріалі тощо.

Надважливим у цьому процесі є оволодіння практичними навичками. Тому науковці Луцького НТУ намагаються максимально поділитися зі здобувачами, майбутніми агрономами та агроінженерами, саме практичним досвідом.

Так, здобувачі кафедри екології та агрономії та кафедри аграрної інженерії ім. Г.А. Хайліса на чолі із викладачами відвідали поле ДП Експериментально-дослідне господарство «Еліта» Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України.

На полі саме відбувався процес посіву цукрового буряка, тож молодь мала чудову нагоду на власні очі побачити технологію проведення посівних робіт – від обробітку ґрунту до посіву.

У рамках візиту, фахівцями підприємства було прочитано пізнавальну лекцію-розповідь про ДП, його місію, стратегію та виробничі можливості. Фахівці на чолі з директором ДП ЕДГ «Еліта» Олександром Голієм детально розповіли про передпосівний обробіток ґрунту та, власне, і про сам процес посіву. Здобувачі мали змогу побачити як працює у полі сучасний посівний комплекс, дізналися про критерії вибору посівного матеріалу, зокрема насіння цукрового буряка, проаналізували технологічні операції, що здійснюються при посіві. Разом з директором вивели правила успішного вибору сільськогосподарської техніки.

Головний агроном ДП відзначив, що професія агронома поєднує в собі багато складових, зокрема: менеджера, механіка, економіста, синоптика.

Хороший агроном приходить на поле першим, а йде з нього останнім!

Згодом, здобувачі змогли самі спробувати проїхатися на тракторі і відчути себе повноцінними учасниками посівної кампанії.

Колектив кафедри екології та агрономії

та кафедри аграрної інженерії ім. Г.А. Хайліса