Майбутні інженери-будівельники Луцького НТУ - на одному із найбільших ЖК у Луцьку

Майбутні інженери-будівельники Луцького НТУ - на одному із найбільших ЖК у Луцьку

Однією з профільних дисциплін, що викладається для студентів-будівельників у Луцькому НТУ є «Технологія будівельного виробництва». Для кращого засвоєння навчального матеріалу з цієї дисципліни часто відбуваються пізнавальні екскурсійні походи на різноманітні будівельні об’єкти нашого міста. На будовах, на відмінну від навчальних аудиторій, студентам набагато краще пізнаються усі тонкощі будівельної науки.

Нещодавно для студентів була організована екскурсія на будівельний майданчик одного з найбільших у Луцьку житлових комплексів - «ЖК Карамель». Він має житлову площу забудови понад 60 тис квадратних метрів і найвищу категорію складності (клас наслідків) – СС3. Забудовником є ПрАТ «Луцький домобудівельний комбінат».

У зв’язку зі складними інженерно-геологічними умовами території забудови під першими трьома будинками влаштовано майже 1500 монолітних паль довжиною 12…16 метрів.

Особливістю цього будівельного майданчика є потокове виконання робіт із одночасним зведенням на даний момент трьох 10-поверхових житлових будинків. Це дало змогу студентам спостерігати за влаштуванням робіт із зведення фундаментів на одному будинку, зведення цегляних стін та влаштування збірного перекриття ? на наступному, оздобленням фасадів будинку і здійснення внутрішніх опоряджувальних робіт ? на третьому будинку.

Про особливості проектно-конструкторських рішень даних житлових будинків і прибудинкової території, застосовані матеріали, технологію виконання робіт, технічні характеристики будівельної техніки, а також ще багато цікавих моментів студентам розповів начальник виробничо-технічного відділу ПрАТ «ЛДБК» Пелюх Тарас Євгенійович.

Студенти оглянули підготовлені до «здачі» квартири різної площі та кімнатності. Змогли наглядно оцінити різницю між початковим етапом будівництва житлового багатоквартирного будинку на етапі робіт у котловані та кінцевим його станом, де зведена вже не тільки будівля згідно проекту, але й підведено всі зовнішні комунікації, влаштовано тротуарне мощення та навіть засіяні газони травою.

Дуже приємно, що забудовники, незважаючи на свою виробничу зайнятість, є відкритими до живого спілкування зі студентами, які в майбутньому стануть інженерами-будівельниками та будуть продовжувати їхню працю.

Олександр Андрійчук,

доцент кафедри

будівництва та цивільної інженерії