МБФ-35: сучасні лабораторії, нові можливості

МБФ-35: сучасні лабораторії, нові можливості

Машинобудівний факультет Луцького НТУ відзначає своє 35-річчя. У рамках святкування, науковці презентували нові сучасні лабораторії, які дозволять студентам покращувати не лише теоретичні знання, але й набути якісних практичних навичок для успішного працевлаштування та самореалізації.

Взяв участь у відкритті нових лабораторій «Лісівництва», «Гідравліки» та «Харчових технологій» в.о. ректора Луцького НТУ Петро Савчук. Він привітав факультет із ювілейною датою та відзначив важливість вдосконалення навчально-матеріальної бази, яка сприяє розвитку університету і, головне, навчанню молодих фахівців.

«У нас є багато планів, ідей, які ми спільними зусиллями хочемо втілити у життя. Це, зокрема, створення міні банку насіння, облаштування міні станції для вирощування рослин, комплексне ведення сільського господарства, розширення можливостей кафедри харчових технологій тощо. Я намагатимусь докласти усіх зусиль, аби наші напрацювання були успішно реалізовані», - наголошує Петро Савчук.

Нещодавно на МБФ відбувся поділ кафедри галузевого машинобудування та лісового господарства на два окремих підрозділи. Тож нині кафедра лісового господарства представила нові потужності у вигляді сучасної лабораторії.

«У лабораторії лісівництва розміщена інформація про обладнання, яке використовується для лісової таксації і представлені зразки цього обладнання, що дозволяють проводити різні види робіт. Наведені карти лісів України загалом і Волинської області,зокрема, є інформація про видатних вчених в галузі лісівництва. Ця аудиторія надає повну інформацію про лісівництво і створює комфортні умови для перебування і навчання студентів», - розповідає декан МБФ Ігор Цизь.

Присутній на заході начальник відділу лісового господарства Волинського ОУЛМГ Борис Бабеляс привітав науковців із розширенням діяльності: «На сьогодні зі всіх галузей народного господарства, лісова - фактично найбільше збережена. Вона самодостатня і повноцінно функціонує. Звичайно, часи тривожні, на часі реформи, але я радий, що ви знайшли в собі ресурси та силу, а головне – бажання розширюватися в бік ведення лісового господарства та підготовки спеціалістів».

Не менш важливим стало відкриття лабораторії гідравліки зі спеціалізованим обладнанням. За словами науковців, гідравлічна установка, представлена у лабораторії – унікальна в Україні.

Багато процесів пов’язані саме із рухом технічних рідин, і відповідно, для якісного здобуття знань студентами було відновлено унікальну лабораторну установку. Вона дозволяє студентам наочно визначити і засвоїти, які гідравлічні опори створюються при русі потоку рідин.

У лабораторії також представлена установка, яка дозволяє досліджувати процеси створення розрідження, шляхом руху потоку рідини. Крім того, оформлення приміщення не даремне, адже несе у собі інформаційне наповнення, де представлені розрізи основних гідравлічних машин, арматури, схеми позначення тощо.

Надзвичайно цікавою для студентів є новостворена лабораторія «Харчових технологій». Нині в аудиторії представлене різноманітне обладнання, є можливість здійснення досліджень впливу антибіотиків на ріст міцелій.Окрім класичних методів хлібопекарської галузі, реалізовуються наукові дослідження, пов’язані з виготовленням фріпсів на основі фруктів та овочів. Студенти мають можливість власноруч проводити дослідження на відповідному обладнанні, здійснювати лабораторні роботи і наукові дослідження.

На машинобудівному факультеті не обмежуються реалізованими проектами  та мають безліч нових ідей та перспектив. Зокрема, на часі завершення  облаштування комп’ютерного класу під програмне забезпечення для моделювання одягу Assyst, створення осередку із впровадження смарт-технологій в аграрне виробництво та придбання квадрокоптеру для обстеження транспортних потоків міста, з метою вдосконалення маршутів громадського транспорту тощо.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото - Олена Третяк, більше фото тут: 

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1697526557068054 

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1697605880393455