«Мости дружби в Україну» у Луцькому НТУ: про нове та давно напрацьоване

 «Мости дружби в Україну» у Луцькому НТУ: про нове та давно напрацьоване

 У Луцькому національному технічному університеті відбулася робоча зустріч ректора ЗВО Петра Савчука та нового очільника cпілки «Мости дружби в Україну» Олександром Міщанчуком.

Долучилися до зустрічі та обговорення актуальних тем співпраці проректор із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Олена Ковальчук, заступник голови спілки «Мости дружби в Україну» Райнер Топмьоллер, представник спілки у Волинській області Олександр Міщанчук та депутат Луцької міської ради Олександр Лазука.

За круглим столом учасники зустрічі обговорили можливості співпраці, окреслили нові шляхи взаємодії та пригадали уже напрацьовані проекти, які варто втілити у життя.

«Надзвичайно важливо для мене сьогодні зустрічати поважних гостей у стінах Луцького НТУ і я буду робити все, щоб спілка «Мости дружби в Україну» не тільки була бажана у нас, але й відчувала взаємність», - насамперед наголосив ректор Петро Савчук.

Варто зазначити, що Олександр Міщанчук нещодавно став головою спілки, після смерті попереднього очільника Карла-Германа Крогапочесного професора Луцького НТУ, із яким тісно співпрацював не лише наш університет, а й уся Волинь. Більше того, Олександр Міщанчук корінний лучанин, який здобув освіту у СНУ ім.. Лесі Українки, а згодом навчався у Вищій технічній школі краю Ліппе.

«Я довго жив у Німеччині, оскільки там я вчився і нині працюю. Довгий час був членом правління спілки, одним зі співголів, а коли прийшла пора вирішувати долю організації, я вважав своїм обов’язком зголоситися на відповідальність і продовжити справу Карла-Германа Крога. Ми хочемо підтримувати високу планку і співпрацю на різних щаблях», - зауважив Міщанчук.

Серед тем щодо спільної реалізації наукових та освітніх проектів, піднімалося питання стажування та навчання студентів у Німеччині. Зокрема, Петро Савчук наголосив, що нині Луцький НТУ напрацьовує співпрацю із Берлінським технічним університетом та університетом міста Люббен. Тож для того, аби надати якісну освіту та кваліфіковану підготовку молоді, важливо забезпечити їх можливістю навчатися та проходити практику у німецьких ЗВО та коледжах.

Таке прагнення Олександр Міщанчук цілком підтримав: «Мені дуже приємно чути, що є напрацювання у цьому напрямку. Майбутнє – це наші діти, тому ми активно підтримуємо школи, стажування вчителів, аби виникло зацікавлення поглиблювати знання. Водночас, ваші студенти - це майбутнє України, а наша філософія працювати з ними в рівних умовах без комплексів меншовартості чи неповноцінності».

Єдиною перепоною у реалізації задуму, кажуть учасники перемовин, є недостатнє володіння студентами німецькою мовою, але це питання має шляхи вирішення.

«Активності у цьому напрямку заважає те, що мало студентів інженерних спеціальностей є носіями німецької мови. Це проблема, але зараз ми почали її успішно вирішувати. Відтак, ми маємо договори з коледжами, які підшуковують потенційних студентів із непоганим рівнем володіння іноземною мовою. Раніше їздили  на стажування у Німеччину одиниці, нині ми маємо надію вийти на вищий рівень співпраці», - зауважує ректор.

До слова, подібна програма була пропрацьована ще з Карлом-Германом Крогом, втім через його стан здоров’я, реалізацію задуму відклали. Напрацювання ж стосувалися поїздок науковців та студентів Луцького НТУ на, так звані, ворк-шопи у Німеччину для обміну досвідом. Нині цю активність в університеті прагнуть відновити.

Ініціативу Олександр Міщанчук цілком підтримав, наголосивши, що всі ідеї, які були обговорені раніше, повинні бути реалізовані: «Програма перебування студентів у Німеччині діє, хоча був період, коли їх було зовсім мало. Водночас, чимало підприємств готові приймати молодь на практику, пропонують місця стажування у різних напрямках. Все залежить від студентів і знання мови. Хоча зараз спілка схильна до інтернаціоналізації, тому ми не плануємо вимагати лише знання німецької мови, але й будемо відкриті до тих студентів, які володіють англійською, щоби полегшити комунікацію із підприємцями».

Крім того, Петро Савчук додав, що Луцький НТУ взяв на себе відповідальність здійснювати дослідження німецької діаспори на території Волині. Отож і цей сегмент цілком може бути цікавим для представників Німеччини. Університет готовий брати до уваги пропозиції, які цікавлять німецьку сторону для досліджень культурних елементів, наукової складової та обміну досвідом.

«Незважаючи на те, що ми технічний університет, у нас широке поле огляду, адже серед спеціальностей є і фізична культура, лінгвістика, професійна освіта тощо. Ми маємо три структурні підрозділи, які готують фахівців робітничих професій, тому важливо, аби ви були містком між нашою професійно-технічною освітою і кращими практиками Німеччини, адже це доволі перспективні та цікаві напрямки», - додає ректор.

Таким чином, сторони перемовин дійшли чимало точок дотику у реалізації спільних наукових та освітніх проектів. Петро Савчук подякував гостям за цікаву зустріч і гідне продовження справи Карла-Германа Крога. До того ж, було вирішено, що в університеті відбкдеться нарада, учасники якої сформують карту намірів щодо тих питань, які були сьогодні розглянуті. Своєю чергою, Олександр Міщанчук пообіцяв налаштувати контакти із професорами Німеччини, активізувати наукове співробітництво та сприяти ефективній реалізації задуманих планів.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ