НАУКОВЦІ ЛУЦЬКОГО НТУ В МІЖНАРОДНОМУ СЕМІНАРІ «ВПЛИВ ТРЕНДІВ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА НА ЯКІСТЬ ВИЩОЇ ОСВІТИ»

Участь науковців Луцького НТУ
в Міжнародному семінарі
«Вплив трендів інформаційного суспільства
на якість вищої освіти»

15 квітня 2016 року на базі Київського університету імені Бориса Грінченка в рамках ініціативи Microsoft Corp – Teacher Education Initiative було проведено Міжнародний семінар для науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів «Вплив трендів інформаційного суспільства на якість вищої освіти». Програма професійного розвитку для науково-педагогічних працівників ВНЗ Teacher Education Initiative створена у відповідь на потребу підвищення інформаційно-комунікаційної компетентності викладацького складу університетів по всьому світі.

Від Луцького НТУ в семінарі взяли участь завідувач кафедри автоматизації управління виробничими процесами Лариса Гуменюк та доцент кафедри комп’ютерного проектування верстатів та технічного матеріалознавства Галина Герасимчук.

З привітальним словом до учасників звернулась Совсун Інна – перший заступник Міністра освіти і науки України. Вона зазначила необхідність розвитку та інтеграції ІТ-освіти в навчальний процес незалежно від спеціальностей, оскільки володіння комп’ютерними навиками на сьогодні є обов’язковими за умовчанням.

У рамках семінару було проведено дві експертні панелі – «Електронне навчання та якість вищої освіти» та «Soft Skills & Hard Skills – які навички потрібні майбутнім випускникам ВНЗ» та групові тренінги.

Особливу увагу було приділено обговоренню проблем впровадження дистанційного навчання, виявленню переваг та недоліків такого навчання та обговоренню можливих шляхів зміни способу мислення викладачів для переходу до іншого формату навчання.

Доповідачі зазначили необхідність привертання уваги до такої проблеми випускників, як відсутність комунікативних навиків, уміння систематизувати, аналізувати і представляти інформацію, розвивати навики спілкування в комунікативному просторі.

На тренінгах учасники мали змогу детально ознайомитись з існуючими досягненнями провідних ВНЗ країни. Зокрема, було представлено систему E-learning, запроваджену в навчальний процес в Сумському державному університеті. Над впровадженням дистанційного навчання в цьому університеті відділ розробників працював протягом останніх п’яти років, що дозволило їм вийти на належний рівень підготовки програмного та методичного забезпечення.

Дуже цікавим виявився досвід Київського університету імені Бориса Грінченка, які також уже протягом більше п’яти років працюють над запровадженням E-learning. За цей час колективом відділу, який курує дистанційне навчання (понад 20 працівників), було виконано дуже об’ємну, важливу і копітку роботу. Було розроблено цілу структуру психологічного переходу викладацького складу ВНЗ до усвідомлення необхідності розробки та впровадження в навчальний процес електронних навчальних комплексів, а також структуру мотивації кращих розробників.

Керіник освітнього проекту Microsoft висвітлив можливості безкоштовного використання продуктів компанії Microsoft EdX та Office 365 в якості платформи для дистанційного навчання.

Після завершення семінару всі доповідачі отримали сертифікат учасника, а також – багато корисної інформації та позитивних емоцій.

Лариса Гуменюк,
завідувач кафедри автоматизації
управління виробничих процесів