Навички комунікації та мотивацію до розвитку обговорили студенти ФТМІ на тематичному тренінгу

Навички комунікації та мотивацію до розвитку обговорили студенти ФТМІ на тематичному тренінгу

Дні факультету транспорту та механічної інженерії стартували у Луцькому НТУ. Цілий тиждень тематичних лекцій та зустрічей триватиме у стінах університету і сьогодні студенти факультету мали нагоду поспілкуватися про навички комунікації та мотивацію до розвитку із запрошеним лектором.

Примітно, що у ролі лектора сьогодні виступила студентка ФТМІ Олександра Лугвіщик, яка водночас є адміністратором та тренером  у Молодіжному центрі Волині.

Привітав учасників онлайн заходу декан ФТМІ Ігор Мурований. Він наголосив, що навчання в університеті та відвідування лекцій – не основний спосіб студентської самореалізації. Професійному та особистісному становленню молоді, вагомою мірою, сприяє володіння м’якими навичками та навичками мотивації. Саме це дозволяє студентам розвиватися і вдосконалюватися.

Участь у тренінгу взяла проректор з НПР та партнерства Надія Ковальчук. Вона додала, що важливо вміти поєднувати технології із креативними напрямками діяльності, адже це дозволяє успішно реалізовуватися молоді і особливо вдало це відбувається у студентів ЛНТУ, які опановують як технічні освітні напрямки, так і творчі, зокрема за допомогою soft skills.

«Ми усі розуміємо, що володіння м’якими навичками сьогодні надзвичайно актуальне і постійний  розвиток комунікації це підтверджує.  Сьогодні приємно відзначати, що цей тренінг не лише для здобувачів, але й для викладачів проводить наша  студентка. Нам є чому повчитися в наших студентів, тому і їм бажаю натхнення мотивувати нас до вдосконалення», - зазначає проректор.

У ході спілкування, Олександра Лугвіщик розповіла про свою реалізацію у Молодіжному центрі Волині і про те, чим же займається громадська організація. Вона акцентувала на тому, хто такий елективний комунікатор і що ж необхідно для вдалої комунікації.

Окремо лекторка зупинилася на питанні мотивації і звідки її черпати: «До будь-якої дії в людини є мотивація, бо якщо ми хочемо їсти - в нас є мотивація приготувати їжу. Мотивацію важливо відчувати, розуміти і визначати, в яких моментах є найбільший період натхнення, адже натхнення – це не тільки про мистецтво, є натхнення навчатися, спілкуватися тощо. Якщо мотивація пропадає, відбуватиметься емоційне вигорання, саме тому важливо розуміти, в яких моментах відчувається найбільше і найменше мотивації і балансувати між цим».

Якщо мова йде про мотивацію розвиватися ще десь, окрім університету, каже Олександра, то цілком доречною стане, до прикладу, громадська діяльність. Аби більше окреслити можливості студентської самореалізації та здобуття м’яких навичок, лекторка детальніше розповіла про структури, до яких молодь може долучитися.

Спікерка поінформувала про заходи, тренінги та навчання у Молодіжному центрі  Волині, про діяльність ВМГО «Фундація регіональних ініціатив», Всеукраїнської ГО «Volyn Debate Union», UReport. Це ті організації, які сприяють розвитку та реалізації молоді, навчають молодь вирішувати певні соціальні питання, проблеми міста, втілювати у життя актуальні проекти тощо і, водночас, формувати у собі вміння робити власне життя комфортнішим, вдосконалювати навики комунікації, розвивати інтелектуальні здібності, словом, робити добрі справи і навчатися бути кращим.

Лекція відбувалася у форматі вільного спілкування, тож її учасники мали можливість обговорити важливість та способи набуття soft skills, обмінятися думками щодо особистісної мотивації чи то до навчання, чи до працевлаштування та навіть висловили кілька думок щодо того, як викладачі можуть мотивувати своїх студентів.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції