Нові перспективи та академічна мобільність: ректори ЛНТУ та ЧДТУ підписали договори про співпрацю

Нові перспективи та академічна мобільність: ректори ЛНТУ та ЧДТУ підписали договори про співпрацю

Ректор Луцького НТУ Ірина Вахович та ректор Черкаського державного технологічного університету Олег Григор здійснили робочу зустріч за допомогою онлайн платформи. Завдяки веб-зв’язку сторони домовилися про співпрацю і підписали відповідні договори.

Зокрема, Ірина Вахович зазначила, що підписання договорів у дистанційній формі є нетрадиційним явищем, однак в умовах карантину це дозволяє не припиняти, а нарощувати партнерські відносини, активізовувати співпрацю та взаємодію із колегами.

Водночас, Олег Григор наголосив, що такий спосіб робочих зустрічей дає змогу розширити можливості партнерських відносин в умовах карантину. Він висловив сподівання на швидке покращення пандемічної ситуації і можливість відвідати Волинь та Луцький національний технічний університет, ознайомитися з історичною спадщиною краю та туристичними надбаннями. Крім того, очільник ЧДТУ запросив керівництво Луцького НТУ відвідати й Черкащину та оглянути усі культурні, історичні та природні скарби регіону.

Згодом, ректори провідних технічних ЗВО України підписали одразу два документи. Це, зокрема, договір про співпрацю університетів, а також договір про організацію програми мобільності здобувачів вищої освіти між ЛНТУ та ЧДТУ.

Відтак, останній договір передбачає співпрацю задля підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки здобувачів вищої освіти; розширення можливостей здобувачів у набутті досвіду проведення науково-дослідної роботи та впровадження її результатів; посилення інтеграції освіти і науки, розвитку подальших наукових досліджень у межах України; обміну досвідом у сфері навчально-педагогічної роботи між закладами вищої освіти України.

Керівники університетів висловили готовність до здійснення обміну студентами та гарантували забезпечення їх місцем проживання у гуртожитках, харчуванням та безпечними умовами перебування під час навчання.

«Ми будемо продовжувати розвивати внутрішню мобільність та наукову взаємодію. Ми раді співпраці і сподіваємося, що ці договори будуть активними і результативними», - резюмувала Ірина Вахович. Вона також запросила представників Черкаського університету на відзначення 55-річчя ЛНТУ, яке відбудеться 2 липня.

Насамкінець, ректори передали найщиріші вітання колективам університетів із прийдешніми Великодніми святами та зробили кілька спільних світлин на згадку про початок дієвої співпраці.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції