ОЛІМПІАДА У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ

ОЛІМПІАДА У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ

З 1 по 3 квітня у місті Хмельницькому проходила олімпіада «Програмування мікропроцесорних автоматів та мікропроцесорних систем». У ній взяли участь 18 команд із усіх куточків України.

Серед них випробовували свої сили і студенти Луцького національного технічного університету – ОлександрУсік та Владислав Корпач, які достойно представили компактні рішення задач та зайняли 13 місце.

Головними організаторами олімпіади була кафедра комп’ютерних систем і мереж Хмельницького національного університету та українська компанія «Open System», що вже десяток років займається розробкою систем контролю технологічного обладнання. Олімпіада проводилася вперше після перерви в чотири роки. За цей час було значно модернізовано її складові.

 

Компанією «Open System» було розроблено новий навчальний стенд, адаптований до роботи з сучасними технологіями. Нова плата програмується через роз’єм mini USB Type B, який є дешевшим та ефективнішим рішенням і часто включений до різних приладів, на зразок MP3 плеєрів, фотоапаратів та смартфонів.

Найбільш інтригуючою особливістю був вільний доступ до різних джерел інформації. Та попри це , з 8 представлених завдань більше чотирьох не було розв’язано жодною командою. Також цього року на новий рівень вивели систему відправки рішень задач студентами. Вона реалізована на базі web-системи авторами, якої були студенти Київської політехніки.

Першого дня учасники мали можливість ознайомитися з навчальними стендами та програмами, випробувати та налаштувати під себе своє робоче місце.

Перед врученням була проведена низка повчальних заходів, які викликали чимало дискусій. Зокрема, нас зацікавила лекція, прочитана професором з ХНУ на тему «Автомати Мура». Лектором було описано та продемонстровано роботу компактного рішення однієї з задач поставлених перед студентами методом клітинкових автоматів реалізованих на мові Асемблер.

Було розглянуто систему «розумний дім» на базі веб-серверів, встановлених на платах Arduino, які керуються на відстані через користувацький інтерфейс виконаний у вигляді сторінки в інтернеті. Після вручення нагород наші студенти отримали сертифікати, нове програмне забезпечення та сучасний стенд на базі мікроконтролера Atmel.

Останнім днем олімпіади стали чудові екскурсі мальовничими пагорбами Поділля, під час яких студенти мали змогу знайомитися один з одним, поспілкуватися на наукову тематику та поділитися своїми враженнями про мальовничі пейзажі. Адже глибокі каньйони Кам’янця-Подільського, що шепочуть ехом історії попід високими стінами фортеці в обіймах двох правих берегів ріки, нікого не залишили байдужим ні до побачених краєвидів, ні до почутих міфів та легенд тисячолітніх коралових рифів заповідника «Медобори».

Олександр Усік,
студент групи АВ-32