Онлайн круглий стіл «Ліси Волині: стан, проблеми, перспективи»

Онлайн круглий стіл «Ліси Волині: стан, проблеми, перспективи»

Кафедрою галузевого машинобудування та лісового господарства з нагоди «Днів науки» 20 травня 2020 року було проведено круглий стіл: «Ліси Волині: стан, проблеми, перспективи» з використанням засобів дистанційного відеозв’язку.

У даному заході взяли участь представники виробництва, зокрема, начальник відділу лісового господарства Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Борис Бабеляс, адміністрація університету в особі проректора з науково-педагогічної роботи Сергія Шимчука та заступника декана машинобудівного факультету Валентина Придюка, викладачі та студенти.

Під час Круглого столу відбулося обговорення освітньої програми «Лісове господарство», зокрема, її змісту, компетентностей, програмних результатів та освітніх компонент для їх забезпечення. Студенти лісівники Орест Мороз та Неля Бродоса зазначили необхідність збільшення обсягу практичної підготовки за освітньою програмою. Борис Бабеляс наголосив, що управління лісового та мисливського господарства приймає активну участь в обговоренні навчального процесу підготовки фахівців у Луцькому НТУ, а випускники та студенти університету успішно працюють у галузі.

Змістовним та актуальним питанням був стан забезпеченості та перспектива вдосконалення освітньої програми «Лісове господарство». Про методичну та матеріальну базу забезпеченості спеціальності «Лісове господарство» розповів завідувач кафедри ГМ та ЛГ Віталій Пуць та доцент кафедри Богдан Колісник. В обговоренні приймали участь гарант ОП Віктор Волянський, завідувач кафедри екології та агрономії Василь Іванців, студенти Орест Мороз та Неля Бродоса.

Окреслені сучасні виклики в лісовому господарстві України та Волині, зокрема, рекреаційно-туристичний потенціал лісів Волинської області. Борис Бабеляс наголосив на тому, що спеціалісти з лісового господарства є затребуваними на Волині, лісове господарство регіону розвивається, має значний рекреаційний та туристичний потенціал і потребує молодих, креативних фахівців.

Цікава тема доповіді студента гр. ЛГ-31 Ореста Мороза «Аналіз рекреаційної трансформації лісів Волинської області» викликала жваву дискусію. Віктор Волянський, Олександр Герасимчук та Борис Бабеляс відмітили актуальність наукової роботи, наголосили на необхідності наукового підходу до вивчення рекреаційного потенціалу Волині із використанням наявного практичного досвіду та напрацювань лісівників. Керівник наукової роботи Наталія Ковальчук та Орест Мороз, зробили наголос на тому, що в процесі обговорення прозвучали цікаві ідеї, які будуть використовуватись у наступних дослідженнях.

Заступник декана Валентин Придюк доніс завдання та пропозиції ректора університету Петра Савчука щодо благоустрою Дендропарку Луцького НТУ та розширення лабораторної бази.

Учасники Круглого столу підвели підсумки даної зустрічі і вирішили активізувати обговорення проблем лісового господарства у форматі круглих столів, семінарів, конференцій, зокрема в рамках Всеукраїнської науково-технічної конференції “Актуальні проблеми конструювання, експлуатації та ремонту обладнання лісового комплексу”.

В результаті цікавого діалогу учасники Круглого столу отримали змістовну та цікаву інформацію та перспективи для подальших наукових досліджень та удосконалення освітнього процесу.

Кафедра галузевого машинобудування та лісового господарства