Перша навчальна практика студентів спеціальності «Соціальне забезпечення»

Перша навчальна практика студентів спеціальності «Соціальне забезпечення»

З 17 лютого по 2 березня 2020 року відповідно до навчального плану  студенти ІІ курсу спеціальності «Соціальне забезпечення» проходили навчальну  практику. Цьому передували домовленості та укладання договорів про проведення практики з державними установами та організаціями соціальної сфери Волинської та Львівської областей, а також з громадськими організаціями.

Навчальна практика сприяє кращому розумінню студентами специфіки сфери соціального забезпечення, напрямків роботи відповідних структурних підрозділів в органах державної влади, соціальних служб і закріпленню теоретиних знань та здобуттю практичних вмінь та навичок.

Базами практики для 38 студентів денної та заочної форм навчання стали: Департамент соціального захисту населення Волинської облдержадміністрації; Управління соціального захисту населення Радехівського району та Управління соціального захисту населення Новороздільської міської ради Львівської області;  Волинський обласний центр зайнятості та районні філії (у Рожищі, Любомлі, Любешові, Турійську); структурні підрозділи Луцької міської ради (Департамент соціальної політики, Служба у справах дітей, Центр надання адміністративних послуг, Департамент сім'ї, молоді та спорту); Волинське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів;  Служба у справах дітей виконавчого комітету Ковельської міської ради; Територіальний центр обслуговування населення м. Ковель; Качинська сільська рада Камінь-Каширського району та Рівненська сільська рада Любомльського району Волинської області; а також громадська організація "Молодіжний центр Волині".

Студенти ознайомились із організацією роботи установ, окремих відділів, підставами та умовами надання соціальних послуг та допомог, допомагали в прийомі громадян та оформлені документів, систематизації картотек та архівів; брали участь у роботі комісій з розгляду скарг, проведенні рейдів з метою обстеженню житлових умов багатодітних сімей, які перебувають на обліку; познайомились з роботою соціальних працівників у селищних радах та специфікою діяльності громадської організації.

Для нас важливими є відгуки самих студентів:

«Постійний контакт з великою кількість відвідувачів у Департаменті соціальної політики відіграє неабияку роль в процесі вивчення специфіки роботи  установи. Ми допомагали у прийомі громадян та знайомились з роботою різних відділів» (Жадан Дарина);

«Практика у ЦНАПі дала можливість вдосконалювати комунікативні навички. Департамент вразив своєю модернізованістю та кількістю (448 !!!) і різноманітністю послуг, що надаються» (Гамчук Марія);

«Працівники Центру надання адміністративних послуг допомагали в отриманні практичних навиків, зокрема у консультуванні громадян щодо надання послуг і опрацюванні документів згідно з номенклатурою справ» (Близнюк Діана);

«Під час практики у Рожищенській районній філії Волинського обласного центру зайнятості  брала участь в інформаційному семінарі із загальних питань зайнятості, ознайомилась із роботою кар”єрних радників, упорядковувала картотеку, допомагала відвідувачам записатись на прийом за допомогою електронної черги. Тому отримала перший досвід такої роботи і багато позитивних вражень!» (Луцюк Аліна);

«Отримала надзвичайно цікавий досвід  під час проходження практики у Службі у справах дітей. Брала участь у рейдах, складаннях актів обстеження житлових умов, ознайомились з процесом позбавлення батьківських прав, і навіть була слухачем у судовому засіданні. Маю велике бажання повернутись в установу в ролі соціального працівника!» (Мосійчук Богдана).

«Під час проходження практики в Управління соціального захисту населення Радехівської райдержадміністрації Львівської області ознайомилась із завданнями та напрямками  діяльності, такими як: робота з учасниками АТО (ООС) та членами їх сімей, багатодітними сім’ями, особами з інвалідністю, малозабезпеченими сім”ями, а також  нормативними документами, що регламентують діяльність установи. Отримала хороші навички та позитивні враження.» (Яковлєва Діана).

«Практика в ГО «Молодіжний Центр Волині» відкрила для мене молодь з іншої сторони. Я познайомилась з соціально активними людьми. У мене з’явилось бажання  активніше долучатись до громадського життя, допомагати із організацією соціальних проєктів, а в майбутньому – реалізувати власний проєкт соцыальної дії!» (Дунець Ніна).

Дякуємо потенційним роботодавцям і нашим партнерам за те, що ділитесь досвідом та за можливості отримання практичних навиків студентами. Сподіваємось на подальшу співпрацю!

Оксана Жук, завідувач кафедри

соціального забезпечення та гуманітарних наук