Перспективи та проблеми розвитку ІТ-сфери. Зустріч студентів ЛНТУ зі стейкхолдером

Перспективи та проблеми розвитку ІТ-сфери. Зустріч студентів ЛНТУ зі стейкхолдером

14 вересня, кафедрою комп’ютерної  інженерії та кібербезпеки Луцького національного технічного  університету проведено відкриту лекцію, спікером якої став стейкхолдер директор ПП «Візор» Степан Чухрій.

Відкрила захід завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки професор Наталія Чернящук: «В епоху четвертої промислової революції світ переходить з аналогової парадигми в цифрову. Люди все більше користуються діджитал-рішеннями, тому вкладення в IT збільшуються. За аналітичними даними, обсяг інвестицій у сферу виросте глобально на 6% у 2021 році. Як це вплине на український IT-ринок і що відбувається у світі та в Україні в IT у 2021 році – розглянемо в нашій лекції».

У зустрічі взяли участь студенти ОП «Комп’ютерна інженерія» та ОП «Кібербезпека» та інші.

Головними темами зустрічі стали питання щодо напрямків в IT-сегменті, популярність яких зростає через пандемію. Один з основних –  IT-безпека. Ця сфера була актуальна завжди, але коронавірус тільки «підсвітив» її важливість. Зараз в інтернеті зросла кількість транзакцій, що призвело до зростання шахрайства в мережі. 

Важливий момент: сучасні шахраї кожен раз створюють нову комбінацію для отримання грошей обманним шляхом. Це точно не та сфера, де можна один раз встановити захисні механізми й вони працюватимуть завжди. Тому IT-безпека –  це майданчик для розвитку, причому постійного.

Говорили про другу сферу, яка вже успішно виграє конкуренцію в апаратного забезпечення –  хмарні системи. Ще кілька років тому IT-компанії, які розвивалися в напрямку Hardware (апаратне забезпечення) відчували себе набагато краще і впевненіше. 

Тут вже можна визначити на чиєму боці перевага – сьогодні користувачі хочуть зберігати інформацію в хмарах без прив'язки до апаратного забезпечення. Далі цей процес буде тільки розвиватися.

«Я не здивую багатьох, якщо скажу, що головна складність українського IT-ринку сьогодні –  це «відплив мізків», - зазначає Віктор Чухрій.

Українським IT-компаніям складно конкурувати з рівнем завдань і зарплатами компаній міжнародного рівня. Це ще одна парадигма –  вікно для розвитку і нагадування багатьом компаніям про те, що потрібно переглянути свої підходи.

Дуже важливо мати точний прогноз на майбутнє: плани, шляхи розвитку, досяжні цілі. Ми в компанії завжди це опрацьовуємо, навіть в сучасних умовах турбулентності та невизначеності.

Серед головних викликів, з яким зіткнеться українська IT-сфера – сплеск і дефіцит ресурсів. Сплеск попиту на IT-фахівців призвів до явного недотримання пропорцій:  українські IT-компанії хочуть наймати на роботу своїх розробників, але багато хто з них працює в закордонних аутсорсингових компаніях (де їх зарплата постійно зростає). 

«Хочу закінчити на позитивній ноті –  я вірю, що Україна може стати ідеальним місцем для життя ІТ-спеціалістів з різних країн. Зарплати в цій сфері високі, а вартість життя нижча», - запевняє Степан Чухрій.

Було б здорово, щоб в недалекому майбутньому ми створили всі умови для того, щоб Україна стала цікавим і вигідним місцем для іноземних розробників. Звичайно, для цього потрібна правильна єдина політика держави. Людям важливо в щось вірити –  якщо ми побачимо підтримку IT-галузі з боку держави, люди приєднаються до цього процесу.

Наталія Чернящук, завідувач кафедри КІ та КБ