Поганий той стартап, який не прагне бути єдинорогом, - стартап-тренер в ЛНТУ

Поганий той стартап, який не прагне бути єдинорогом, - стартап-тренер в ЛНТУ

Що таке стартапи, хто такі ментори, яку роль у цьому відіграють єдинороги… Це не набір якихось слів, це основні теми, які мали можливість обговорити активні студенти, аспіранти та науковці ЛНТУ із досвідченим тренером.

Сьогодні в рамках спільного проєкту ЛНТУ та Castle StartUp School «Банк менторів», у стінах університету відбулася перша зустріч-тренінг із керівником стартап-школи, кандидатом економічних наук, CEO CSS Максимом Войчуком.

Представив учасникам заходу запрошеного лектора проректор з НПР та досліджень Олег Заболотний та наголосив, що тренінг покликаний допомогти усім, хто має цікаві ідеї або проекти і шукають можливості для їх просування та реалізації. «Це новий проект, який ми започатковуємо спільно з Максимом Войчуком і сьогодні він проведе ознайомчий тренінг про те, чим ми займатимемося далі на шляху до реалізації цікавих ініціатив та стартапів», - наголошує проректор.

Перш за все, Максим Войчук розповів про те, як працює Castle StartUp School і про те, як виникла ідея сформувати організацію, що займатиметься розвитком стартапів в Україні. Він наголошує, що у нашій державі стартап-культура лише розвивається, тому надзвичайно важливо нині формувати стартап еко систему. У цьому контексті актуально налагоджувати взаємодію між усіма ключовими учасниками процесу і  виводити його на новий рівень функціонування в Україні.

Крім того, спікер розповів про дизайн мислення, що є найуспішнішою світовою методикою для створення інновацій, а  також акцентував увагу на важливості ефективної взаємодії автора стартапу й інвестора. Саме у цій взаємодії важливою є роль ментора, який допомагатиме у розробці стратегії розвитку проекту, навчатиме керівників проекту необхідним навичкам, формуватиме ефективну команду й допомагатиме у пошуку інвесторів. Спікер також розповів про особливості підходу до цільової аудиторії стартап проекту і важливість дотримання принципу клієнтоорієнтованості.

Дотримуючись таких інструментів, можна досягти рівня єдинорога – стартапу, який швидко росте і досягає капіталізації в $ 1 млрд. і більше.

Для того, аби оцінити стартап проекти студентів, аспірантів та викладачів ЛНТУ із професійної точки зору та дати дієві поради, автори інноваційних ідей повинні були підготувати elevator speech про свій проект та за 1 хвилину пояснити  його суть, актуальність, стан розробки, перспективи. Саме такий метод, каже Максим Войчук, дозволяє побачити сильні сторони та переваги чи недоліки проекту, як зазвичай його можуть оцінювати потенційні інвестори: лаконічно і швидко, але ефективно.

«Стартапери» ЛНТУ презентували низку власних ідей, серед яких виготовлення багатошарових чипсів, екологічно безпечного пакувального матеріалу, створення й прокат стилізованих під конкретне місто велосипедів, відкриття квест-кімнат, дизайн взуття методом валяння, розробка різноманітних електронних додатків та інші.

Кожен із авторів ідей мали нагоду оцінити перспективи розвитку стартап-проекту або ж бізнес-ідеї й коротко окреслити їх переваги чи недопорацювання. Зустрічі із лектором продовжуватимуться у стінах ЛНТУ, де усі охочі зможуть дізнатися більше про стартапи та успішну реалізацію власних ініціатив.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції