Практика і відпочинок: студенти ЛНТУ розповіли про можливості стажування у Польщі

Практика і відпочинок: студенти ЛНТУ розповіли про можливості стажування у Польщі

У Луцькому НТУ відбулася зустріч здобувачів освіти зі студентами кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, які на собі випробували фахову практику та відпочинок у Польщі.

Троє активних хлопців, майбутніх фахівців готельно-ресторанної справи та туризму, поділилися враженнями про перебування у сусідній державі, отримання практичного досвіду і перспективні знайомства.

Долучилися до заходу представники адміністрації університету. Зокрема, ректор ЛНТУ Ірина Вахович вручила Павлу Мазурчуку, Богдану Пластуну та Павлу Антонюку сертифікати про практику/стажування в оздоровчому спа-комплексі «Панорама Морська» у Ярославці (Польща).

Вона привітала хлопців із отриманням практичного досвіду та відкритими можливостями за кордоном, а також побажала іншим студентам кафедри туризму та ГТР докладати максимум зусиль до власного розвитку і не боятися пізнавати власну професію у світі.

«Ми вчимо вас бути не найманими працівниками, а власниками свого бізнесу і я сподіваюся, вам це вдасться. Повірте, широкі можливості є, вони ще більше будуть для вас відкриті і доступні. Тому я наполягаю на тому, щоб ви вимагали від себе найбільшого і вчилися, розвивалися та досягали максимального результату», - зазначила Ірина Вахович.

Своєю чергою, студенти розповіли про власний досвід перебування у «Панорамі Морській». Вони показали територію готельно-ресторанного комплексу та найбільш цікаві локації, розповіли про переваги, які можна отримати від практики і вакансії, які пропонують студентам.

«Ми отримуємо такий самий доступ до відпочинку, як і інші туристи, а це: аквапарк, тренажерний зал, спортивні корти та майданчики, спа-поцедури зі знижкою, харчування таке ж, як і в гостей закладу. Виплата заробітної плати відбувається вчасно за детально розписаними відпрацьованими годинами, існує преміювання тощо. А ще, «Панорама Морська» допомагає в оформленні необхідних документів на перебування і офіційне працевлаштування, страхування», - розповідають студенти.

За словами хлопців, проживання і харчування повністю безкоштовне, а заробітна плата дозволяє комфортно проживати і витрачати кошти на свої потреби: «Ми всі знайшли мінімум по 10-20 знайомих з різних куточків України та Польщі. З кожним новим приїздом студентам пропонують кращі вакансії та кращі умови проживання. Робочий графік складений таким чином, що ви працюєте від 8 до 12 годин, а решта – ваш особистий час, коли можна поуляти, відпочити, побувати на морі».

До слова, чимало вакансій не зобов’язують знати польську мову. Однак, хлопці наголошують, що для низки вакансій мова необхідна, тож знання і польської і англіської – вдала перевага. Водночас, для тих, хто володіє низьким рівнем польської – це гарна нагода вивчити мову у середовищі.

Завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Людмила Матвійчук додає, що готельно-ресторанний комплекс «Панорама морська» є надійним партнером ЛНТУ. Ця співпраця триває з 2016 року і наші студенти можуть проходити там практику та стажування, як і в низці інших закладів в різних куточках світу.

Водночас, декан факультету митної справи, матеріалів і технологій Валентина Ткачук закликала молодь не боятися пізнавати світ, долучатися до різних програм стажування і практики. Вона наголошує, що відділ міжнародних зв’язків ЛНТУ пропонує чимало варіантів професійного розвитку як в Україні, так і за її межами, тож головне для молоді - вдосконалюватися і не втрачати свого шансу.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції