Присвоєння вчених звань та обрання на посади: у Луцькому НТУ засідання Вченої ради

Присвоєння вчених звань та обрання на посади: у Луцькому НТУ засідання Вченої ради

У Луцькому національному технічному університеті відбулося планове засідання Вченої ради, під головуванням ректора Петра Савчука. Воно тривало в очному режимі, з дотриманням усіх карантинних норм та, обовязково, за наявності засобів індивідуального захисту.

Перш за все, ректор привітав із присвоєнням вчених звань та вручив атестат професора кафедри прикладної математики та механіки Ярославу Пастернаку, атестат професора кафедри української та іноземної лінгвістики Олені Ковальчук, а також атестати доцентів кафедри прикладної механіки Людмилі Самчук і Наталії Зубовецькій.

Згодом, учасники засідання перейшли до обговорення робочих пропозицій та ініціатив. Цього разу на розгляд членів Вченої ради було винесено 10 питань та «Різне». Перше із них стосувалося присвоєння почесного звання Почесний доктор (Doctor Honoris Causa) Митрополиту Луцькому та Волинському Михаїлу (Тимофію Зінкевичу). За словами ректора, колектив Луцького НТУ дуже відповідально відноситься до цього питання, адже Почесний доктор – це найбільша вершина, яку ми можемо надати.

«Це дійсно морально дуже важливий аспект. У нас є і будуть, серед числа почесних докторів, найбільш достойні, які підсилюють позиції університету та освіти і науки України в цілому. Він багато зробив для країни, був серед тих людей, які зароджували незалежну православну церкву України, хоча це було важко і ризиковано. Це одна із не багатьох людей, яка потрапляє в історію і це те, що реально допомогло нам безповоротно утвердитися як незалежна країна. Він завжди допомагав і здійснював певний покров над нашим університетом, тому присвоївши почесне звання, ми зробимо дуже важливу річ не лише для Митрополита, але й для університету в цілому», - наголосив Петро Савчук.

Отож, шляхом таємного голосування, члени Вченої ради одноголосно підтримали ініціативу щодо відзначення Митрополита Луцького і Волинського Михаїла.

Наступне важливе питання, яке розглянули присутні на засіданні, стосувалося присвоєння вченого звання доцента кафедри: будівництва та цивільної інженерії Смаль Марії Василівні; української та іноземної лінгвістики Яновець Анжеліці Іванівні.

Разом з тим, Вчена рада обговорила питання щодо обрання на посади завідувачів кафедр. Зокрема, продовжать свою роботу на посаді або з’являться нові очільники на кафедрах: туризму та готельно-ресторанної справи; матеріалознавства; фізичної культури, спорту та здоров’я; завідувача кафедри екології та агрономії; кафедри міжнародних економічних відносин. Так, із одноголосною підтримкою від колективу кафедр, факультетів та членів Вченої ради, продовжать свою роботу на посадах завідувачів: Микола Мельничук (кафедра матеріалознавства); Сергій Савчук (кафедра фізичної культури, спорту та здоров’я); Лариса Савош (кафедра міжнародних економічних відносин); Василь Іванців (кафедра екології та агрономії). На посаду завідувача кафедри туризму та готельно-ресторанної справи було винесено три кандидата, які пройшли усі конкурсні процедури. Тож за результатами голосування, найбільшу підтримку отримала Лариса Поліщук.

Найбільш об'ємним питанням, представлене до уваги членів Вченої ради, було про обрання на посади професорів та доцентів кафедр усіх факультетів. Загалом, на голосування винесено понад 80 науковців Луцького НТУ, усі з яких були підтримані учасниками засідання.

Водночас, члени Вченої ради погодили ініціативу щодо змін в структурі університету. Так, вирішено здійснити поділ кафедри галузевого машинобудування та лісового господарства на кафедру галузевого машинобудування та легкої промисловості і кафедру лісового господарства.

Згодом, про розвиток інновацій в Луцькому НТУ, як основу діяльності бізнес-інноваційного центру доповіла директор БІ центру Любов Федорусь. Вона, зокрема, розповіла про основні завдання БІ центру, які сприяють розвитку інновацій в Луцькому НТУ. Серед них:

- координація, підтримка інноваційної та інтелектуальної діяльності, трансферу технологій у Луцькому НТУ;

- ефективне використання інноваційного та інтелектуального потенціалу Луцького НТУ для створення національних ресурсів науково-технічної інформації;

- спрямування проведення на кафедрах досліджень та розробок за пріоритетними напрямами інноваційної діяльності для забезпечення інноваційного розвитку регіону;

- збереження та захист національних пріоритетів, обмін науково-технічною інформацією, реєстрація технологій, тощо;

- поширення знань з питань створення та правової охорони об’єктів права інтелектуальної власності;

- сприяння комерціалізації результатів наукових досліджень регіону та просуванню їх на ринок технологій.

Позитивним в роботі БІ центру, додає Любов Федорусь, є супровід патентних досліджень, сприяння оформленню патентного захисту об’єктів інтелектуальної власності та отриманню охоронних документів, ведення політики щодо створення та реєстрації технологій. Скомпонований каталог інноваційних розробок (випуск 1, 2019р.), співпраця з Національним офісом інтелектуальної власності та Волинською ОДА, безумовно сприяє розвитку інновацій в Луцькому НТУ.

Втім, у роботі БІ центру було виявлено низку недоліків, які найближчим часом у структурі обіцяють усунути.

Потому члени Вченої ради розглянули виконання ухвали «Стан трудової і виконавської дисципліни та роботи зі зверненнями громадян»; перегляд та затвердження гарантів та груп забезпечення освітніх програм, а також затвердження плану роботи Луцького НТУ на 2020/21 навчальний рік. Інформацію щодо змісту питань озвучила проректор з НПР Оксана Ляшенко.

Про  підведення підсумків щодо зауважень експертних комісій до якості освітніх програм розповіла в. о. завідувача відділу забезпечення якості освіти та неперервного навчання Олена Кузьмак. Про затвердження плану роботи Вченої ради Луцького НТУ на 2020/21 навчальний рік доповіла учений секретар Алла Земко.

Насамкінець, члени Вченої ради розглянули зміни Правил прийому на навчання до Луцького НТУ в 2020 році; низку положень що стосуються вступу здобувачів вищої освіти, організацію освітнього процесу, індивідуального навчального плану тощо. Крім того, були затверджені освітні програми спеціальностей; відсоток стипендіатів за результатами літньої заліково-екзаменаційної сесії та рекомендовано до друку низку посібників та збірників.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут:https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1589510844536293