Про протидію корупції та дотримання законодавства: студенти ЛНТУ зустрілися із правоохоронцем

Про протидію корупції та дотримання законодавства: студенти ЛНТУ зустрілися із правоохоронцем

Для студентів факультету архітектури, будівництва та дизайну влаштували зустріч із начальником сектору протидії корупції управління стратегічних розслідувань Романом Мазуриком. Лектор розповів молоді про дотримання законодавства та протидію корупції, а також про відповідальність за отримання або пропонування неправомірної вигоди у закладах освіти.

За словами запрошеного спікера, управління стратегічних розслідувань, окрім боротьби з організованою злочинністю, займається боротьбою зі злочинами пов’язаними з вимаганням неправомірної вигоди або її пропонуванням, а також вчиненням службових злочинів.

Роман Мазурик розповів студентам про те, що за вимагання неправомірної вигоди або її пропонування передбачена відповідальність згідно з Кримінальним кодексом України. Як розповідає правоохоронець, у закладах освіти є декілька суб’єктів даних правопорушень. Зокрема, це викладачі, які можуть вимагати неправомірну вигоду за певну оцінку, іспит, курсову чи дипломну роботу. У такому випадку, їхня відповідальність визначається ст.354 Кримінально кодексу України. Якщо ж неправомірну вигоду вимагають службові особи закладу освіти, а це декан, проректор чи ректор, тоді застосовується ст.368 ККУ, санкція якої передбачає більш суворі покарання.

«Ми розуміємо, що можуть бути факти підбурювання чи пропонування до отримання хабаря, за це також є відповідальність, яка зазначена у ст.36 ККУ», - зауважує лектор.

Роман Мазурик розповів студентам, як чинити у випадках вимагання хабаря у закладах освіти, куди варто звертатися і як боротися із цим явищем. Водночас, він застеріг молодь і від фактів пропонування неправомірної вигоди, адже це також передбачає кримінальну відповідальність. Під час заходу, і спікер і студенти мали нагоду поспілкуватися на важливу і актуальну тему, поставити запитання і отримати обґрунтовану відповідь на них.

За словами декана ФАБД Олександра Андрійчука, участь у зустрічі взяли здобувачі освіти зі спеціальностей: будівництво та цивільна інженерія; архітектура та містобудування; дизайн; електроенергетика, електротехніка та електромеханіка.

Олександр Андрійчук розповідає, що подібні заходи для студентів проводяться систематично, для того, щоб молодь була поінформована про свої права та обов’язки, про можливість повідомити про неправомірні явища та діяння і бути захищеними у такому випадку.

Адміністрація Луцького НТУ та деканат факультету архітектури, будівництва та дизайну висловлює щиру подяку Роману Мазурику за небайдужість до виховання молоді та цікавий і змістовний виступ.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції