ПРОВЕДЕННЯ КОНФЕРЕНЦІЇ «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ КОНСТРУЮВАННЯ, ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТА РЕМОНТУ ОБЛАДНАННЯ ЛІСОВОГО КОМПЛЕКСУ»

ПРОВЕДЕННЯ IV ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ
НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ
«АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ КОНСТРУЮВАННЯ,
ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТА РЕМОНТУ ОБЛАДНАННЯ
ЛІСОВОГО КОМПЛЕКСУ»

Протягом двох днів, 16 та 17 листопада нинішнього року на машинобудівному факультеті Луцького НТУ відбулось проведення IV Всеукраїнської науково-технічної конференції «Актуальні проблеми конструювання, експлуатації та ремонту обладнання лісового комплексу», ініційованої кафедрою галузевого машинобудування нашого університету, за сприяння Волинської обласної державної адміністрації та Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

 

У вітальному слові пленарного засідання очільник вишу Петро Савчук зазначив, що проведення конференції є знаковим, оскільки вона має певні особливості, пов’язані з відкриттям у нашому вузі нової спеціальності «Лісове господарство», що дозволяє здійснювати підготовку затребуваних фахівців у галузі лісового господарства, що є особливо актуальним нині, та сприятиме розвитку цієї сфери народного господарювання у прийдешньому.

Розпочалась робота конференції із звуків Гімну нашої країни.

Модератор заходу, доцент кафедри галузевого машинобудування нашого університету Микола Вржещ ознайомив присутніх із усіма вищими навчальними закладами нашої держави, які своєю участю долучилися до роботи конференції, та представив вельмишановних гостей, присутніх в аудиторії.

Продовжили роботу конференції доповіді учасників.

Начальник відділу лісового господарства Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, голова Волинської обласної організації Товариства лісівників України Борис Бабеляс зосередив увагу на особливостях розвитку та модернізації лісового господарства Волинського краю в умовах розбудови незалежної Української держави.

 

Проректор з науково-педагогічної, виховної роботи та міжнародних зв’язків Національного лісотехнічного університету України Микола Борис акцентував увагу присутніх на конструктивній співпраці між вищезазначеним вузом та Луцьким НТУ, окресливши перспективи подальшого співробітництва, у своїй доповіді зупинився на актуальності та важливості відкриття у нашому виші спеціальності, фахівці якої у майбутньому продовжуватимуть розвивати галузь лісового господарювання нашої країни.

Доцент кафедри галузевого машинобудування нашого вузу Богдан Колісник, здійснивши історичний екскурс у минуле, розповів про становлення лісового господарства Волинського краю.

 

Професор кафедри галузевого машинобудування Луцького НТУ Микола Ярошевич свою доповідь присвятив динаміці вібромашин із інерційним приводом з урахуванням його пружності.

 

 

Усі присутні на конференції мали можливість поставити запитання доповідачам та отримати вичерпні відповіді на них.

Після завершення пленарного засідання робота конференції продовжилась у форматі секційних засідань, що окреслили коло основних питань щодо конструювання, проектування, проблем експлуатації та ремонту обладнання лісового комплексу, сучасних проблем галузевого машинобудування та тенденцій розвитку лісового господарства.

 

Під час роботи конференції було організовано екскурсію на державне підприємство «Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр».

Поблематика тем, які було розглянуто під час проведення конференції, є актуальною на сучасному етапі розвитку нашого суспільства й наукові напрацювання її учасників сприятимуть формуванню затребуваних професіоналів у галузі лісового господарства, що у прийдешньому формуватиме підґрунтя економічного розвитку не лише нашого міста, краю, але й країни загалом.

Оксана Гринюк