Символіка, техніка, розпис: у Луцькому НТУ майстер-клас із писанкарства

Символіка, техніка, розпис: у Луцькому НТУ майстер-клас із писанкарства

Кольорові та однотонні, в краплинку та з ружею, із символами кохання та орнаментом здоров’я: яких тільки писанок сьогодні не побачиш у Луцькому НТУ. Це саме той випадок, коли у передчутті свята надихається кожен і бере у руки писачок, нагріває віск та починає творити символ Великодня.

Майстер-клас із писанкарства провели на кафедрі дизайну та графіки ЛНТУ. Головним митцем заходу стала асистент кафедри Марія Воробчук. Вона ж згуртувала молодь за спільною творчою справою, яка несе у собі ще й благодійну мету.

«Оскільки зараз триває підготовка до великодніх свят, ми вирішили зробити майстер-клас із писанкарства, аби згодом реалізувати виготовлені атрибути на благодійному ярмарку. Є студенти, які дуже добре володіють технікою, є такі, що вперше знайомляться із писанкарством, але усі стараються, у всіх вдається, тому, думаю, виставка вийде дуже гарна», - розповідає Марія Воробчук.

Викладач додає, що завчасно підготувала для студентів деякі ідеї для писанок, водночас, чимало студентів і собі підготувалися заздалегідь, принісши уже розмальовані писанки, або ж заготовки до них.

Спочатку, наголошує мисткиня, необхідно обережно видути вміст яйця зі шкарлупи, не пошкодивши основу для розпису. Тоді варто обрати орнамент та опановувати писачок. Для людей, котрі ще не навчилися володіти писачком, Марія Воробчук радить нанести візерунок на яйце спочатку олівцем, а тоді уже приступати до нанесення воску, адже якщо лінія не вдасться, змити віск не вийде. Після написання візерунку, можна приступати до фарбування яйця. Лекторка розповіла про види барвників, їхні натуральні відповідники та поєднання кольорів.

Студенти із захопленням працювали над важливою місією, обережно виводили чіткі лінії та підбирали кольори. Дехто намагався працювати із дерев’яною основою яйця, а хтось наносив візерунки до пласкі дощечки у формі писанок.

Окрім традиційних писанок, на ярмарку можна буде побачити й унікальні брендові писанки ЛНТУ із логотипом університету. Виконання  таких виробів студенти також осилили під час майстер-класу.

Підтримали студентів і викладачі. Доєдналися до заходу проректор з НПР та партнерства Надія Ковальчук, декан факультету архітектури, будівництва та дизайну Олександр Андрійчук та заступник декана ФАБД Ольга Приступа. Вони висловили своє захоплення талантами молоді, адже студенти передають свої думки, емоції та почуття, перекладають свою душу на витвори мистецтва. Тому гості побажали їм лише приємних емоцій, радості та добра і щасливого Великодня.

Уже невдовзі, 27 квітня, у стінах ЛНТУ відбудеться Великодній ярмарок, під час якого усі охочі зможуть придбати святкові віночки, писанки та експозиції, створені руками студентів. Усі виручені кошти спрямують на благодійність, зокрема, у зону АТО.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1851698361650872