СТУДЕНТ КАФЕДРИ КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ – ПЕРЕМОЖЕЦЬ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ІГРОВОГО ТУРНІРУ!

СТУДЕНТ КАФЕДРИ КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ – ПЕРЕМОЖЕЦЬ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ІГРОВОГО ТУРНІРУ!

Нещодавно студент групи КН-41 Артем Кравець став одним з переможців Європейського ігрового турніру по Hearthstone. За результатами батлів юнак у  RaleighStudios (Hollywood), де проводилась фінальна стадія турніру, зайняв призове місце.

 

Що ж являє собою гра Hearthstone і в чому її суть? Це карткова логічна онлайн-гра за мотивами всесвіту Warcraft, розроблена компанією Blizzard Entertainmentі поширювана за моделлю free-to-play. Гра розповсюджується через ресурс Battle.net. Програмний продукт випущений на PC, OS X, iOS та Android.

Hearthstone – це інтелектуальна гра, заснована на покрокових боях один на один між двома супротивниками. Усі користувачі починають гру з отримання стартових наборів, що складаються з «базових» карток, але можуть набувати рідкісні і більш потужні картки шляхом покупки їх комплектів або отримувати як нагороду за участь у змаганнях. Гравці також можуть розпорошувати непотрібні картки, отримуючи за це «Чародійний пил», який використовується для створення нових карток. Комплекти карток і вхід на «Арену» продається за «золото», що є ігровою валютою й отримується за виконання щоденних завдань і перемогу в двобоях, або купується за реальні гроші в онлайн-магазині. Кожен гравець бореться проти опонента і його завдання – звести здоров'я противника до нуля або менше (в противника 30 очків здоров'я). У цьому гравцеві допомагають картки істот і магії, а також класова здатність героя. Розмір колоди у всіх режимах становить 30 карток. Битва між картками відбувається на столі, так званому «полі бою». Деякі декорації поля бою інтерактивні, проте ніяк не впливають на саму гру.

Ми запитали переможця турніру (Кравця А.), яким чином він зміг досягти таких хороших результатів.Артем відповів, що це результат повсякденних тренувань ще з початку заснування (в 2013 році) гри. Щораз потрібно було перемагати конкурентів, заробляючи свій рейтинг за міжнародною шкалою.

«Якщо починати з самого початку, – розповідає Артем. – то потрібно увійти в ТОП-128 рейтингу Європи, де грають більше 100 тисяч гравців із різних країн, або стати так званим «Господарем таверни.У процесі проведення змагань 20 турнірів з усіх ігор проводяться протягом 2 місяців по всій Європі. Після цього необхідно взяти участь у відбіркових іграх сезону з іншими гравцями (переможцями) з Європи, які проводяться лише у 20 європейських містах (у тому числі в Києві). Цього року змагання в столиці України проводилось 13-14 лютого. Не важливо, в якому місті Європи находиться гравець, він грає проти того хто вказаний в турнірній сітці. «Виліт» з турніру відбувається після двох поразок, і лише топ 8 гравців проходять у наступний (фінальний) етап – Європейський зимовий чемпіонат».

Під час відбіркового турніру, на другий день змагань, в топ 8 увійшли гравці з Німеччини, України, Норвегії, Казахстану, Франції, Чехії і Португалії.

 

Фінал гри Hearthstone (Європейський зимовий чемпіонат) проводився протягом трьох днів (18-20 березня) в Лос-Анджелесі, а саме вRaleighStudios, Hollywood. Переліт, проживання та харчування учасників оплачувались організаторами турніру. Змагання проводилисьзаолімпійською системою відбору – два гравці з кожної групи проходять в SingleElimination Play-off, а далі фіналісти змагаються між собою. Трансляція відбувалася на сервісі twitch.tv,  декількома мовами, у тому числі і російською – здійснювала Київська студіяStarladder. Артем Кравець, впевнено перемігши в Play-off турніру, вийшов у фінал гри і за результатами запеклих баталій зайняв почесне 2 місце.

 

Кафедра комп'ютерних технологій вітає студента групи КН-41 з таким здобутком та бажає йому в майбутньому отримати абсолютну перемогу не лише в європейському, а й у світовому турнірі.

Віталій Кабак,
доцент кафедри компютерних технологій