Студентам ЛНТУ провели лекцію учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС

Студентам ЛНТУ провели лекцію учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС

Продовжуємо практику запрошення гостьових лекторів для детального ознайомлення з особливостями майбутньої професії для здобувачів спеціальності «Освітні, педагогічні науки» та студентів-психологів освітньої програми «Психологія» факультету ЦОСТ.

У межах вивчення дисципліни «Корекційна педагогіка» була проведена лекція на тему «Особливості психокорекційної роботи з дітьми вразливих категорій». Студенти мали змогу безпосередньо поспілкуватися з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Лучком Анатолієм Петровичем – головою Волинського обласного осередку всеукраїнської Чорнобильської спілки інвалідів МВС України, полковником міліції у відставці  та Зінаїдою Вікторівною Навроцькою, яка надавала медичну допомогу потерпілим у самій зоні ЧАЕС.

Були розкриті питання сутності поняття «діти вразливих категорій», що охоплює учнів, які постраждали внаслідок аварій, насилля, техногенних катастроф, воєнних дій тощо. На прикладі аварії на Чорнобильській АЕС охарактеризовано рівні психічного здоров'я школярів, підкреслено зростання кількості неврозів та випадків шкільної дезадаптації.

Зінаїда Навроцька розповіла про підступні особливості радіації, радіаційний вплив на загальне здоров’я людей (патології щитоподібної залози, порушення імунної, ендокринної та нервової систем). Значний влив радіація має і на психічне здоров’я: не лише внаслідок факту аварії, а й внаслідок дії радіоактивних речовин. Цей «невидимий ворог» впливає на працездатність, увагу, пам'ять, на психомоторний розвиток тощо. Розкрила особливості енцефалопатії, яка призводить до низки психічних розладів у молоді, дезорганізує її свідомість і адаптацію в суспільстві.

Слухаючи цікаві, подекуди сумні, розповіді Анатолія Петровича та Зінаїди Вікторівни студенти змогли перенестися на 35 років назад і ще раз переконатися у мужності та патріотизмі героїв-ліквідаторів, які пішли туди саме «через Україну»: тому що люблять Україну, розмовляють українською мовою, живуть на українській землі, хочуть, щоб Україна жила.

Щиро дякуємо нашим героям за сміливість і відважність, за те, що ми навчаємося  і не боїмося, що завтра можливо не настане; за те, що не побоялися; за те, що не думали про себе; за те, що зараз даруєте  нам свої посмішки, пісні, добрі слова та поради!

Надія Савчук, доцент кафедри СГТ,

Вікторія Мельник, студентка гр. ПС-11